• 22 ביולי 2014

תיקון רטיבות חוזרת בתקרה

לפני כשנתיים בדירה שלי הייתה נזילה בתקרה משכן מלמלה. אני ביקשתי ממנו לעשות תיקון בדירה שלו וגם אצלי אבל הוא סירב והבטיח לא להשתמש המקלחת שלו שימנע נזילות נוספות. אחרי שנה שוב הייתה נזילה.אני דרשתי לעשות צבע בתקרה שלי אבל למחרת שוב היו כתמים על התקרה שלי. אני דרשתי לעשות תיקון חדש ושכן ביקש להמתין כמה חודשים עד שנזילה תתייבש. הסכמתי לזה . אבל אחרי כמה חודשים שוב הייתה נזילה. שכן רוצה שוב שאמתין כמה חודשים עד יבוש אצלו וסירב להזמין מומחה שיגיד לו איך ומה בדיוק הוא צריך לשפץ בדירה שלו.
    שאלה שלי : האם אני צריך להמתין שוב כמה חודשים והאם השכן צריך להזמין מומחה בלתי תלוי כי שיפוצים קודמים לא הביאו תוצאות ואיזו אפשרויות יש לי לטיפול במקרה הזה.

22 ביולי 2014
  • מנהל הפורום עו"ד דניאל רותם 23 ביולי 2014

תיקון רטיבות חוזרת בתקרה

שלום,
    שכנך בעלי הדירה שמעל דירתך אחראי לכל נזקיך כתוצאה מחלחול מים מדירתו לדירתך. אתה זכאי לדרוש משכנך להזמין מומחה לאיטום שיציע דרכים כיצד למנוע חלחול מים בעתיד. קיים תקן מחייב הקובע כיצד יש לאטום רצפת חדר אמבטיה. המומחה יבדוק אם קיימת שכבת איטום תקנית מתחת לרצפת חדר האמבטיה\ המקלחת של שכנך יייתן חוות דעת מקצועית מה צריך לעשות. אם שכנך יסרב לביצוע הבדיקה, תוכל לאכוף אותו לבצע את הבדיקה באמצעות צו של בית המשפט או של המפקח על רישום המקרקעין. כמו כן תוכל לאכוף את ביצוע התיקון באמצעות כונס נכסים שיוסמך ע"י בית המשפט להיכנס לדירת השכן ולבצע את העבודות הנדרשות. בית המשפט יחייב את השכן לשאת בכל הוצאות התיקון וכן בהוצאות המשפט לרבות שכרו של כונס הנכסים.

23 ביולי 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?