לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
צחי

נזילות מפתח חלון שנסגר

שלום ואשמח לתשובה. קומה מעלי בבית משותף ישנו פתח בקיר (מקביל בגודל ובמיקום לזה שבקומה שלי). הפתח היה בתחילתו שייך למרפסת והיווה רק הכנה לחלון לקראת סגירת אותה המרפסת. הקבלן שבנה את הפתח לפני מעל ל- 15 שנה סגר אותו בפלטה למניעת נפילות. בעת שנסגרה המרפסת ונבנה חדר, הדייר האמור מעלי לא ביצע חלון באותו המקום, אלא השאיר את פלטת ההגנה כפלטה חיצונית וגלויה ומצידה הפנימי השלים את הקיר בחדר.

צחי

למעשה, כיום ניתן לגשת לאותה פלטה רק מחוץ למבנה (קומה 2 על עמודים). מסתבר שלחיבורי אותה פלטה הקבלן המקורי פשוט קדח בספי היקף פתח החלון המיועד - פתח שהינו מעט שקוע פנימה מפני החזית החיצונית. מכאן, הן מקידוח הברגים והן מהיקף הפלטה המכסה את הפתח ישנן חדירות מים בחורף הגורמות לנזק בדירה שלי וחוסר נוחות מתמשך של ספיגתם באופן קבוע. שאלתי: ידוע לי הקביעה הכללית כי קירות המבנה החיצוניים הם רכוש משותף, על פי חוק המקרקעין. האם גם פתח שהינו מעט פנימי לחזית והלכה למעשה לפחות כיום אינו ממש קיר ואינו ממש חלון, כמו זה המתואר הינו רכוש משותף, או רכוש פרטי? על מי האחריות לטפל, לאטום ולמנוע נזילות? האם יש כאן רשלנות מצד בעל הדירה, בכך שלא בנה קיר חיצוני על פי תקן, או שלא טיפל בפתח באופן סביר ומכאן עולה אחריותו לטיפול בעצמו ועל חשבונו לפתרון ארוך טווח למקרה? תודה רבה! צחי

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום בתים משותפים