• 14 בנובמבר 2014

סיכסוך שכנים - מה עליי לעשות? למי לפנות?

שלום ,
    מדובר בבניין בין 4 קומות ללא מעלית עם 11 דיירים , מתוך זה הדירה שלי היא עם כניסה נפרדת , שהיא מגבילה לכניסה הראשית של שאר הדיירים .
    הדיירים החליטו לבצע שיפוץ לבניין שיפוץ יקר מאוד בסה"כ של 236 אלף ₪ .
    הגדילו את הלובי של הכניסה שלהם עם דלת מפוארת תיבות דואר אינטרקום עם מצלמה . ציפוי שיש , הנמכות גבס , תאורה , מדרגות , ריצוף מפואר בכל קומה , וכמובן את חזית הבניין וכך חויבתי לשלם כמוהם למרות שאני לא שייך לכניסה ואין לי צורך כלל וכלל בכניסה לבניין !
    בנוסף החליטו לבנות מעלית וההוצאה עליהם כמובן , התאורה בכניסה לבניין דלוקה קבוע .

1. ביקשתי מכוון שאני גם עם כניסה בחזית הבניין עליהם לשפץ לי גם את דלת הכניסה + אינטרקום + תיבת הדואר , ונעניתי בשלילה !
    2. בקשתי והגשתי רשימת נזקים שנגרמו עקב השיפוץ , ונעניתי בשלילה .
    3. בקשתי לשלם דמי וועד נמוכים יותר , גם נעניתי בשלילה .
    כמו כן , יש לי יחידה קומת קרקע של הדירה בת 2 חדרים , מטבחון , שירותים + מקלחת .
    ומכיוון שנשארנו בבית רק אני ואשתי , החלטנו להשכיר את היחידה .
    על כך אנחנו רוצים לבנות קיר גבס עם דלת בתוך הבית כמובן בלי לפגוע בחיצוניות הבניין
    1. האם אין בעיה עם זה ?
    2. האם אני מחויב לשלם דמי וועד פעמיים ?

השכנים עושים מה שהם רוצים כי הם "הרוב" בנוסף במשך 18 שנים שלא הוגשו לי חשבוניות על תשלום הועד גם שדרשתי !
    אני מבקש תשובה בעניין , ומה עליי לעשות ? אל מי לפנות ?

אוד לך מאוד על תשובתך המהירה ככל האפשר
    תודה רבה ,
    אבי ויצמן !
    אבי ויצמן

14 בנובמבר 2014
  • מנהל הפורום עו"ד דניאל רותם 25 בנובמבר 2014

סיכסוך שכנים

שלום מר ויצמן,
    הואיל ודירתכם היא אחת היחידות של הבית המשותף עליך להשתתף בהוצאות החזקתו וניהולו של הרכוש המשותף של הבית בהתאם להוראות התקנון. עפ"י הדין אסור לפצל דירת מגורים ל-2 יחידות נפרדות ללא היתר כדין. בניית קיר גבס פנימי בתוך הדירה אינה מחייבת קבלת היתר. שיעור ההשתתפות היחסי בהוצאות הוועד נקבע עפ"י הוראות התקנון. בדרך כלל שיעור ההשתתפות תלוי ביחס שבין שטח הדירה שלך לשטח כלל הרצפות של כל הדירות בבית המשותף. לפיכך, גם אם תפצלו את דירתכם ( כמובן בהיתר) שיעור "מיסי" הועד לא יוכפל שכן שטח הכולל של שתי הדירות לא יגדל ביחס לדירתכם הנוכחית. אני מציע כי תשיג את מסמכי הרישום של הבית המשותף. ניתן לקבל תקליטור הכולל את כל המסמכים הללו משלכת רישום המקרקעין ( הטאבו ) תמורת תשלום של 33 ש"ח.
    לאחר מכן, אני ממליץ כי תתייעץ עם עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין ודיני בתים משותפים. עוה"ד יבדוק את מסמכי הרישום ( צו הרישום, התקנון ותשריט הבית המשותף) וייעץ לכם מהם זכויותיכם וחובותיכם כלפי וועד הבית.

25 בנובמבר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?