• 30 בנובמבר 2014

נזילות מהגג לדירתי בבית משותף

שלום רב,
    אנוכי בעלת דירה ברחוב בן טבאי 7 בירושלים.הדירה בבעלותי כ- 5 שנים ואני משכירה אותה. בחודשיים האחרונים החלה נזילה חמורה בדירתי עקב אי-אטימה של הגג.פניתי מספר פעמים לוועד הבית , המורכב משני אנשים האחד גזבר והאחר מטפל בכל ענייני התחזוקה בבתים המשותפים.
    הגג המשותף ל- 4 בניינים חלקו אטום ברצועות בטומניות וחלקו לא (אינני יודעת מה היו השיקולים לאטום רק חלק מהגג). הגג שמעל דירתי עטוף ברצועות אך הדבר אינו מונע נזילה מהגג של הבניין הסמוך לעבר דירתי.
    בפנייתי לוועד לצורך טיפול באטימת הגג , נציג התחזוקה מטעם הוועד , טען שאין מה לעשות עד שהדיירים לא יתקנו נזילות בדודי השמש שלהם. כשלמעשה , ולאחר שהבאתי איש מקצוע, אין קשר בין האטימה לדודי השמש.
    כך משך אותי הוועד כחודש וחצי עד שהגיעו מים עד נפש והנזילות בדירתי גרמו נזק רב בקירות הבית וכיו"ב , נאלצתי לטפל נקודתית באופן מיידי ולהוציא כסף מכיסי כדי לפתור את בעיית הנזילות בביתי.וזאת כמובן בשיתוף ובהסכמתו של גזבר הוועד , שעבור התשלום ששילמתי לא אשלם וועד בחודשים הקרובים. לצערי הבעיה לא נפתרה ויש לטפל בגג כולו , שהעלות כמובן גבוהה בהרבה.
    עקב הבעיה שתארתי לעיל נגרם לי נזק רב גם לדירה וגם לדיירים השוהים בדירה שרוצים לעזוב אותה באופן מיידי.כעת אני בשלב שממתינה
    להצעת מחיר של כל הגג ולחוות דעת מקצועית. אינני רוצה להתחיל בהליכים משפטיים עם הוועד אך מעוניינת לדעת מה החוק אומר בנדון , והאם יש המלצה לעו"ד המתמחה בנושאים אלו למקרה הצורך.
    תודה על התייחסותכם המהירה,
    מירב גרינשטיין

30 בנובמבר 2014
  • מנהל הפורום עו"ד דניאל רותם 8 בדצמבר 2014

נזילות מהגג לדירתי בבית משותף

שלום,
    אני ממליץ לך לחפש עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין. כידוע, יש עתה בישראל "אינפלציה" של עו"ד. אני מניח כי תמצאי במהרה עו"ד שייתן לך שירות מקצועי יעיל וטוב. היעזרי במכריך ובקשי מהם המלצות.

8 בדצמבר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?