בניית חנייה בבית משותף - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
 • יעקב בר

  נשלח ע"ייעקב בר 14:47, 4 בדצמבר 2014

  שלום רב, משפחתי היא אחת משש הגרות בבניין משותף. חלק מהמשפחות מבקשות להקים מגרש חנייה לכל הדיירים בשטח הגינה השייך לכולם. שאלותי: 1. האם יש באפשרותי למנוע את בניית החנייה? 2. מהו הרוב הנדרש להעברת החלטה לבניית חנייה? 3. האם ניתן לחייב דייר לשלם את חלקו בחנייה המשותפת במידה ותיבנה. תודה לעונים, בפורום, במייל או בטלפון יעקב בר

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

  עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

  19:48, 8 בדצמבר 2014

  שלום יעקב,
  אני ממליץ כי תעיין בתקנון הבית המשותף ותבדוק אם נקבע בו ייעוד ספיציפ לחצר. שנית, אני ממליץ לבדוק ברשות המקומית אם ניתן לשנות את ייעוד גינת הבית המשותף לחנייה. התקנת חנייה מחייבת גם שינוי במדרכה והבטחת אפשרות היציאה לרחוב. כלומר, איסור חניה לאורך המדרכה כדי למנוע חסימת הכניסה לחצר. החצר היא רכוש משותף של כלל בעלי הדירות. בהחלטת רוב ניתן להחליט על אופן השימוש ברכוש המשותף ובלבד שהשימוש יהיה סביר. בעל דירה חייב להשתתף בהוצאות אחזקתו התקינה של הרכוש המשותף וניהולו. אולם, לא ניתן לחייב בעל דירה בניגוד לרצונו להשתתף בהוצאות השבחה או תוספת לרכוש המשותף. אשר על כן, אם תסרב להשתתף בהוצאות שינוי הייעוד של החצר והפיכתה לחנייה, שכניך לא יוכלו לגבות ממך חלק מהוצאות ההקמה של החניות.

  תגובה
 • 15:43, 15 בדצמבר 2014

  תודה על תגובתך המהירה. לא הבנתי מתשובתך מהו הרוב הנדרש באחוזים על מנת לקבל החלטה על בניית חניה בשטח הגינה. לבניין שלנו אשר נבנה בשנת 1957 אין תקנון.

  תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף