צינור ביוב של השכנים מעליי שעובר בבויידם אצלי בבית והתפוצץ - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • קרן

נשלח ע"יקרן 11:29, 7 בדצמבר 2014

היי לפני מספר שבועות התפוצץ צינור הביוב של שתי הקומות מעליי אשר עובר בבויידם אצלי. יש לציין כי הביוב שלי יוצא אוטומטי מדירתי שהיא קומת קרקע ישירות החוצה. בצינור נפרד. השכן מעליי מסרב לשלם הוא טוען שגם אני אמורה להתחלק עם שני הדיירים הנוספים. אציין שהנזילה גרמה לי נזק עצום בדירה ריח של שתן והכל מתפשט לכיוון הסלון והמטבח. האם עליי לשלם על צינור שלא שלי??? האם אוכל לנתק להם את הצינור כיוון שהוא עובר בביתי בשטח הפרטי שלי???? יש לי ילדה קטנה אסמטית הכל מסריח אצלנו בבית מעלה עובש, ריח של שתן ומלא חיידקים. מאסתי במרדפים אחריו אני רוצה לנתק להם את הצינור ולסלק אותו מהבית שלי . מה עושים הצילו????

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

19:29, 8 בדצמבר 2014

שלום קרן,
    לא ברור לי אם צינור הביוב של שכניך הוא חלק של הרכוש המשותף. גם לא ברור מדוע הצינור עובר דרך שטח דירתך. לכאורה, נראה כי הצינור ש"התתפוצץ" הוא רכוש משותף ולכן כל בעלי הדירות חייבים להשתתף בהוצאות תיקונו. כדי לייעץ לך באחריות צריך לעיין במסמכי הרישום של הבית המשותף לרבות התשריט המפרט את הדירות. המלצתי היא כי תציעי לשכניך להשתתף בהוצאות התקנת צינור ביוב חדש שינקז את מי הביוב של דירותיהם לאורך הקיר החיצוני של דירתך עד לבריכה או הצינור המרכזי המצוי בקרקע החצר.

תגובה
  • 08:01, 15 בדצמבר 2014

הבעיה היא שהדירה שלי נבנתה לאחר שהביניין הוקם. נוספה אחרי בניית הדירות, לכן הביוב של שני השכנים מעליי עובר דרך הבויידם שלי. ניסיתי והצעתי שאני אשתתף, אין להם בעיה הם רוצים שאני אשלם חצי מעלות ההוצאה והם חצי. האמנם??? למה אני אמורה לשלם בכלל על ביוב לא שלי??? הם מנסים לסחוט ו"למרוח" את הזמן כמו בעבר ואני מיואשת כבר

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מגשר ונוטריון, מנהל משרד עורכי דין משנת 1973. בעבר כיהן כחבר ויו"ר ועדת הכלכלה והביטוח של לשכת עורכי
למידע נוסף

053-9375126 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף