הוצאות ארועי תרבות בבניין משותף - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • ליאת

נשלח ע"יליאת 23:15, 31 בדצמבר 2014

שלום רב. אני גרה בבניין משותף חדש שבו גרים בעיקר זוגות צעירים ומשפחות צעירות. לאחרונה גיליתי כי 500 שקלים מכספי ועד הבית הוצאו לטובת ארוע הדלקת נרות חנוכה בלובי הבניין. אני ובני ביתי לא השתתפנו בארוע שהיה מיועד בעיקר למשפחות עם ילדים קטנים (שכן התינוק שלנו בן חודש וכמובן שאינו מתעניין בארועים מעין זה), כמו כן חזרנו מהעבודה לאחר שעת הפעילות האמורה. האם הועד יכול להשתמש בכספי ועד הבית למימון פעילויות מעין זו, גם אם אין עניין לכל הדיירים בפעילות? האם אני מחוייבת להשתתף במימון פעילויות מעין זו? תודה, ליאת.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

08:49, 1 בינואר 2015

שלום ליאת,
    החוק מסמיך את הועד לגבות מבעלי הדירות או הדיירים הגרים בבית המשותף את ההוצאות הדרושות להחזקתו התקינה של הרכוש המשותף וניהולו. יחד עם זאת, לעניות דעתי, רצוי גם לעודד פעילויות חברתיות משותפות שעשויות להועיל לאינטגרציה והשילוב החברתי של דיירי הבית. לפיכך, אני סבור כי צריך לעודד פעילויות חברתיות משותפות כגון הקמת סוכה בחצר הבית, קישוט הבית בחג העצמאות וגם הדלקת נרות משותפת בחנוכה. אין לי ספק כי לא כל הדיירים מעוניינים במידה שווה בפעילויות כאלה. אבל, לדעתי רצוי להתייחס לפעילות כזו בסובלנות ובהבנה כל עוד ההוצאה הכספית היא סבירה. את רשאית לדרוש לדון בנושא זה באסיפה הכללית השנתית של דיירי הבית כדי לקבוע כללים מנחים מוסכמים לפעילויות הועד בעתיד.

תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף