אחריות הדיירים להתנהלות לא חוקית של ועד הבית - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
 • נועה

  נשלח ע"ינועה 17:15, 3 בינואר 2015

  ועד בית העסיק עובדת ניקיון ללא תלוש העובדת פוטרה וכעת הגישה תביעה לתשלום זכויות האם התשלום יחול על הדיירים בבניין למרות שלא ידעו על צורת העסקתה שנעשתה ישירות דרך הוועד בית ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

  עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

  05:40, 6 בינואר 2015

  שלום נועה,
  ועד הבית פועל כנציגות של כלל בעלי הדירות. העובדת הועסקה בשירות הבית. החיוב בתשלום הזכויות שהגיעו לעובדת הניקיון תשולמנה מקופת הבית. כלומר, כל בעלי הדירות ישאו בתשלום עפ"י חלקם היחסי בהוצאות ניהולו והחזקתו של הרכוש המשותף.

  תגובה
 • 12:16, 6 בינואר 2015

  איפה באה לידי ביטוי העבירה על החוק שביצע הוועד ??? האם השכנים צריכים לשלם על כך???

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

  עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

  22:47, 6 בינואר 2015

  שלום נועה,
  הדיירים שלא ידעו על עבירות שביצע הועד - אם אכן הועד ביצע עבירה - אינם אחראים מבחינה פלילית לעבירות. ברם, החוב לעובדת הוא חוב של הבית שכן דיירי הבית היו חייבים לשלם לעובדת הניקיון גם את התנאים הסוציאליים שהגיעו לה. הכספים שהועד מנע ממנה נשארו בקופת הבית המשותף. אינך זכאית ליהנות מהכספים הנ"ל שנשארו בקופת הבית בשל מעשה עבירה או טעות של חברי הועד.

  תגובה
 • 09:47, 7 בינואר 2015

  אני אחדד את השאלה כיום הדיירת תובעת את הוועד והוועד מבחינתו דורש דמי ועד גבוהים יותר למימון עו״ד וכן לתשלום התביעה באם התובעת תזכה , האם הדיירים צריכים לשאת בכך שעה שהוועד העסיק אותה בשחור וביצע את העבירה שלא בידיעת הדיירים

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

  עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

  23:58, 8 בינואר 2015

  שלום נועה,
  לצערך, תשובתי היא חיובית. אמנם התביעה היא נגד הוועד, אבל הוועד הוא שלוחם של בעלי הדירות ופעל עבורם. יתכן שתצליחי לשכנע כי יש צידוק לחיוב אישי של חברי הוועד בתשלום חלק של ההוצאה הכוללת שהוא בשיעור תשלום היתר שתחויבו לשלם אם תצליחי להוכיח כי חברי הועד התרשלו בפעילותם וגרמו לכם נזק מיותר. ברם, לא הייתי ממליץ לכם להיכנס להתחשבנות קנטרנית עם חברי הוועד לאור החשש כי מחר לא תמצאי מתנדבים שיסכימו לעבוד כחברי וועד הבית בשירות בעלי הדירות.

  תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף