צינור ניקוז בנוי בתוך קיר חיצוני - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • יעל

    נשלח ע"ייעל 06:43, 28 בינואר 2015

    צינור ניקוז אנכי הבנוי/מותקן בתוך קיר חיצוני של בניין, בין היתר בתוך מעקה של מרפסת, ואליו מתנקזים מים מתוך מרזבים - האם כלול ברכוש המשותף?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

    עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

    15:05, 28 בינואר 2015

    שלום יעל,

    התשובה היא חיובית. סעיף 52 של החוק מגדיר, בין היתר, רכוש משותף כדלקמן:-
    " "רכוש משותף" - כל חלקי הבית המשותף חוץ מן החלקים הרשומים כדירות, ולרבות הקרקע, הגגות, הקירות החיצוניים,
    המסד, חדרי המדרגות, מעליות, מקלטים, וכן מיתקני הסקה או מים וכיוצא באלה המיועדים לשמש את כל בעלי הדירות או
    מרביתם אפילו אם הם בתחומי דירה מסויימת".

    תגובה
  • 04:18, 29 בינואר 2015

    רוב תודות!!! הייתי רוצה לקוות שאותו דין לצינור המשמש רק 3-4 דירות מתוך כלל 12 הדירות שבבניין, דהיינו לא את כל בעלי הדירות ולא את מרביתן.
    בתודה, יעל

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מגשר ונוטריון, מנהל משרד עורכי דין משנת 1973. בעבר כיהן כחבר ויו"ר ועדת הכלכלה והביטוח של לשכת עורכי
למידע נוסף

053-9375126 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף