מועדון דיירים בבניין משותף - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
 • בלה

  נשלח ע"יבלה 08:00, 11 בפברואר 2015

  שלום רב. אנו גרים בבניין חדש בו 39 דירות. הקבלן ייעד חדר בקומה הראשונה (בגודל דירה) לחדר משחקים לילדים כלומר- מועדון. השלט שהוצב בכניסה לחדר הינו "חדר אופניים". במפרט של הדירה רשום "חדר משחקים לילדים", כלומר כל רוכש דירה חתם על המפרט הזה וידע כי החדר ישמש כמשחקיה. בקומה הראשונה בנוסף לחדר המשחקים יש דירת מגורים אחתבלבד. אותו דייר מתנגד להפעלת ימי הולדת במועדון. האם וועד הבניין יכול להתקין תקנון המעגן בתוכו שעות פעילות ותנאי שימוש במועדון? הרצון הוא לשמור על יחסי שכנות טובים וכמובן לא להפעיל את המועדון בשעות שיפריעו לדיירים. השאלה היא האם הדיירים באותה הקומה יכולים חוקית למנוע את פעילות המועדון לימי הולדת? האם השלט "חדר אופניים" משנה דבר מה מהתכנון המקורי לשימוש בחדר כפי שמופיע במפרט כחדר משחקים? תודה על הסיוע

  השב
 • 11:04, 13 באפריל 2015

  אם בחוזה במכר מופיעות המילים מועדון דיירים אז לצורך שינוי ייעוד (לחדר אופניים) יש הסכמה של כל הדיירים.
  לאף דייר אין את הזכות למנוע עריכת ימי הולדת או כל פעילות אחרת (שאינה עוברת על החוק שכן החדר שייך לכל אחד מהדיירים במידה שווה).
  רצוי תמיד להגיע להסכמות על שעות ורמת רעש / ליכלוך וכיוצא בזה אולם המצב החוקי ההתחלתי הוא שכל אחד מדיירים הבניין רשאי לעשות בחדר ככל העולה על רוחו כל עוד הוא לא עובר על החוק הפליל / חוקי עזר עירוניים.

  תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף