נזילת מים מהגג - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • בועז

נשלח ע"יבועז 22:19, 22 בפברואר 2015

שלום שלום ברשותי דירה בקומה שלישית ואחרונה בבניין מגורים משותף . ( מעליי אין עוד דירות , אני הדירה האחרונה בבניין ). אני משכיר את הדירה לדיירים , הדיירים טוענים שיש להם נזילה של מים מהתיקרה של הדירה , הזמנתי איש מקצוע , והוא אמר לי שצריך לאטום את הגג של הבניין . אני רוצה לציין שהבניין הוא די ישן , אין ועד בית המטפל בבעיות , ואין עם מי לדבר . השאלה שלי היא כזאת . בגלל שהבעיה היא מהגג של הבניין, כל הדיירים צריכים להתשתתף בתיקון של הגג. הבנתי שאני צריך לפנות ל מפקח(ת) על רישום המקרקעין. השאלה שלי איך בדיוק המפקח(ת) על רישום המקרקעין פועל פה? כמה זמן תהליך כזה יכול לקחת עד שמתחילים לאטום את הגג? ( זה ממש דחוף ) תודה , בועז

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

14:41, 25 בפברואר 2015

שלום,
    המפקח\ת על רישום המקרקעין הוא פקיד בעל סמכויות שיפוטיות וסמכויותיו דומות לסמכות שופט שלום. אתה רשאי בתוקף מעמדך כבעל דירה להגיש תביעה למפקחת. אפשרות אחת היא לעתור למינוי נציגות לבית המשותף ולהורות לה לתקן ותחזק את הגג המשותף. אפשרות אחרת היא שתאסוף הצעות ממספר בעלי מקצוע העוסקים באיטום וזיפות גגות ותגיש תביעה נגד כל בעלי הדירות בבית שבה תבקש לחייב כל אחד ואחד מהם בחלקו היחסי בהוצאות התיקון. בירור תביעתך בפני המפקחת עלול לארוך מספר חודשים. המפקח ככל שופט אינו עוסק בביצוע העבודה אלא נותן צווים שיפוטיים ופסקי דין. יתכן שתיאלץ להיעזר גם בלשכת ההוצל"פ לשם גביית הכספים מאלו שיסרבו לכבד את פסה"ד.

תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף