נזק בדירה כתוצאה מהצפה של מי גשמים - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • יעל

נשלח ע"ייעל 09:24, 24 בפברואר 2015

שלום לך בדירתי שמושכרת בחורף הזה יש נזילות מים מהגג כתוצאה מכך שלא נוקו המרזבים לפני החורף למרות התרעותי בפני הועד הקיים שצריך לעשות זאת. לאחר פתיחת הסתימה התגלו נזקים בזיפות ויש צורך לתקן את כל החלק שמעל הדירה (יש 4 דירות בקומה) ועד הבית מתנער מכך ואינו מוכן לגבות תשלום על התיקון של הגג ודורש ממני לעשות זאת ואני מתכוונת לגשת לאסוף אותם ולדרוש את התיקון והתשלום. מתוך היכרותי עם הדיירים חלקם הגדול לא יהיה מוכן לשלם. האם אני יכולה לתקן את הגג מכספי והכסף שינתן לי למרות ההתנגדות ולתבוע את כל מי שלא ישלם? האם אני יכולה לתבוע את ועד הבית ולדרוש את התיקון בתוך הדירה? בברכה יעל

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

14:24, 25 בפברואר 2015

שלום יעל,
    ועד הבית אחראי לתחזוקתו התקינה השל כל הרכוש המשותף לרבות גג הבית. את זכאית לתבוע את נציגות הבית המשותף ( ועד הבית ) בפני המפקחת על רישום המקרקעין ולעתור לצו שיחייב אותם לתקן את כל הגג ( איטום, זיפות וסיוד ) וכן לנקות את המרזבים ולשאת בהוצאות התיקונים בתוך דירתך. שלחי להם מכתב דרישה והתראה ואם לא ייענו לדרישתך בתוך זמן סביר, הגישי את התביעה למפקחת.

תגובה
  • 21:34, 25 בפברואר 2015

תודה על תשובתך.
    אכן התחלתי בהליך עם מכתב התראה וגם לכל הדיירים כרגע נראה שהתקפלו וביחד נטפל בנושא.

תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף