• 6 במרץ 2015

  מניעת שימוש שוכרים בגג משותף

  אדם שרכש דירה בוקומה שולש בקומה השלישית והשכיר את דירתו אמר לשוכרים שיש באפשרותם להשתמש בגג עלי לציין שאין מדובר בגג מרוצף ורק לאחרונה זופת הגג כועד הבית טענתי בפני בעל הנכש שאין הוא יכול לכלול בהסכם השכירות את האפשרות שימוש בגג למעט החלפת בלוני גז או טיפול בדוד שמש אותו בעל נכסאיים לתבוע אותי אישית על כך שהחלפתי את המנעול לגג ובכך למעשה מנעתי מהשוכרים שלו להשתמש בגג לצרכי ישיבה ובילוי כול רצוני הוא הנחיה מה עליי לעשות וכיצד עלי לפעול

  6 במרץ 2015
 • מנהל הפורום עו"ד דניאל רותם 8 במרץ 2015

  שימוש בגג משותף

  שלום ציון,
  בהנחה שהגג הוא רכוש משותף של כלל דיירי הבית, כל דייר בבית רשאי לעשות בגג שימוש סביר שאינו מפריע או פוגע בזכויותיו של כל דייר אחר ובתנאי שאינו גורם נזק לגג לרבות האיטום והזפת.
  אין שום ערך להצהרותיו של הבעלים והדיירים אינם רשאים להסתמך עליהן כלפיך או כלפי כל בעל דירה אחרת בבית. אם השימוש בגג לצורכי ישיבה או שיזוף או מנוחה אינו פוגע בזיפות ובאיטום, אין מניעה כי השוכרים יעלו לגג לצורכי מנוחה או ישיבה ובלבד שלא ימנע גם משכנים אחרים לעשות שימוש דומה. כאמור, הכל בתנאי שהצבת שולחן או כיסאות על הגג לא תגרום נזק לאיטום והזפת שעל הגג. אינך רשאי על דעת עצמך לנעול את הכניסה לגג ולמנוע מדיירים בבניין לעשות שימוש סביר ובלתי מזיק בגג. הכלל הוא ועד הבית מנהל את הרכוש המשותף של הבית בשם כל בעלי הדירות. האסיפה הכללית של כל בעלי הדירות מוסמכת להחליט על השימושים המותרים ברכוש המשותף בכפוף להוראות החוק והתקנון.

  8 במרץ 2015
  • 24 באפריל 2017

   מניעת שימוש סביר בגג משותף

   במידה ורוב הדיירים בבניין מחליטים להגביל את השימוש בגג המשותף וששימוש כפי שתואר כאן הינו אסור- האם להחלטתם יש תוקף? האם הם יכולים לפגוע בזכויות הדיירים מהקומה העליונה לשימוש סביר בגג המשותף?

   24 באפריל 2017
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?