האם אני צריכה לתקן צינור שעובר במרפסת שלי? - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
  • נידגר

    נשלח ע"ינידגר 13:11, 12 במרץ 2015

    במרפסת שלי עובר צינור (מיי גשם) שמגיע מהגג ועד למטה(אני קומה4)שכנה שגרה מתחת למרפסת שלי אומרת שנוזל אצלה מהמרפסת שלי ושאני צריכה לתקן את הצינור הזה ועם לא התקן אז היא תתבע אותי האם אני צריכה לתקן את הצינור הזה שרק עובר דרך מרפסת שלי או שכל הבית צריך לאסוף כסף ולתקן

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

    עו"ד דניאל רותם,מנהל הפורום

    14:53, 12 במרץ 2015

    סעיף 52 של חוק המקרקעין קובע, בין היתר, כי צינור או מתקן הסקה המיועד שמש את כל בעלי הדירות או מרביתם יחשב כרכוש משותף של הבית אפילו אם בתחום דירה מסוימת. לפי תיאורך, הצינור הדולף משרת את כל הדירות באגף שבו מצויה דירתך. לפיכך, חובת תיקונו חלה על כלל הדיירים.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דניאל רותם

מגשר ונוטריון, מנהל משרד עורכי דין משנת 1973. בעבר כיהן כחבר ויו"ר ועדת הכלכלה והביטוח של לשכת עורכי
למידע נוסף

053-9375126 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף