סירוב תשלום עבור זיפות גג - פורום בתים משותפים

שאלה חדשה
 • יפית

  נשלח ע"ייפית 12:56, 13 באפריל 2015

  שלום סליחה על אורך השאלה - השנה ביצענו זיפות לגג לאחר 7 שנים בהן לא בוצע זיפות ולאחר שהחלה נזילה בגג השכן בקומה העליונה. מתוך 9 דיירים, 7 שילמו, 2 מתחמקים מתשלום. אחד מהמתחמקים טוען שבגלל שההחלטה על זיפות לא התקבלה באסיפת דיירים הוא לא מוכן לשלם. יש לציין שכל הדיירים פרט אליו מבינים שמדובר באחזקה שוטפת ולא הביעו כל התנגדות. ההחלטה על הביצוע נעשתה לאחר קבלת 6 הצעות מחיר והיא אף היתה הזולה ביותר. כמו כן, לאסיפה שעשינו בחודש שעבר (בנושאים אחרים) הדייר הנ"ל לא טרח להגיע למרות שקיבל על כך 2 הודעות שבועיים ושבוע לפני מועד האסיפה. שאלתי - האם לגבי החלטות הנוגעות לאחזקה שוטפת צריכים לעשות אסיפת דיירים? האם הסכמה טלפונית של בעלי הדירות בנוגע לזיפות דינה כהסכמה באסיפת דיירים? בימים אלה אנו אמורים לתקן גם את חומת האבן בכניסה לבניין שנשברה - עלות תיקון 4000 שח. האם צריך לקבל את אישור בעלי הדירות גם לתיקון זה לפני ביצועו? תודה

  השב
 • 14:03, 20 במאי 2015

  אחזקה שוטפת היא אחריות הועד, כמובן שיש להביא לידיעת הדיירים , לגבי הצעות מחיר נדרש מינימום של 3 הצעות מחיר, ולא חייבים לקבל את הזולה מבינהן.
  הדייר הסרבן חייב לשלם התשלום.
  יש לידע את הדיירים בדבר תיקון החומה, במידה והדבר הכרחי , תמיד אפשר לתת גם לדיירים להציע בעצמם הצעות מחיר לתיקון הליקויים.

  תגובה
 • 15:37, 2 ביוני 2015

  ובמידה והדיירים לא משלמים מה עושים ?

  תגובה

הפורום יעסוק בכל מה שנוגע לבתים משותפים, לרבות חובות וזכויות של דיירים הגרים בבית משותף