נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
רויטל

תיקון ליקויים בבית המשותף - חובת המשכירים

שאלה: הנני מתגוררת בבית משותף בעל 7 קומות. הוזמנה ישיבת דיירים והוחלט על החלפת הועד ועל תיקון ליקויים בבניין וגביית תשלום נוסף בנושא (1500 ש"ח מכל דייר). להחלטה זו היו שותפים כ-2/3 מדיירי הבניין. המודעה על הישיבה ופרוטוקול הישיבה נתלתה בכניסה למעלית במקום בולט וברור. בבניין קיימות 3 דירות שכורות, בעל דירה אחת מסרב לשלם בטענה כי לא הוזמן לישיבה ולא נשאלה דעתו בנושא. ברצוני להדגיש כי לא בוצע שידרוג בשום מובן שהו התשלום הנוסף הינו עבור תיקונים של מפגעים קיימים (סידור שער החנייה, תיקוני גדר, צביעה של החנייה-קילופים, בעיות חשמל, פינוי המקלט…). האם אנו יכולים לחייב את בעל הדירה המושכרת לשלם עבור התשלום הנוסף גם אם לא ראה את ההודעה ולא נכח בישיבה ?

א

לגבי אסיפת דיירים מלבד הצגת הזימון במקום גלוי לעין לכלל הדיירים , יש לציין שבמידה ולא יגיעו 50% מהדיירים יתואם מועד חדש לאסיפה ובמועד החדש יש לציין שגם אם לא יהיו 50% מהדיירים האסיפה תתקיים ותתקבלנה החלטות שיחולו על כלל הדיירים , במקרה דנן נכחו 2/3 מהדיירים שזה למעלה מ50% ולכן חזקה כי ההחלטה חלה גם על הדייר הסרבן.

רויטל

ברצוני לחדד, כי הדייר הסרבן אינו מתגורר בבניין, הוא בעל דירה המשכיר אותה לדייר. הוא מסרב לשלם בטענה כי לא הודיעו לו באופן אישי והוא לא ידע על עצם קיום הישיבה.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום בתים משותפים