סלקציה במועדונים - פורום אפליה במועדונים

שאלה חדשה
 • עומרי

  נשלח ע"יעומרי 15:01, 18 במאי 2013

  הייתי אתמול במסיבה ... והיו הרבה אנשים בכניסה.. כמובן הייתי מוזמן דרך יחצן אבל משום מה היחצן לא ענה לי כשהגעתי למסיבה חיכיתי איזה חצי שעה ובינתיים המארחת מכניסה אנשים דרך סמס-ים של אנשים שהיא מקבלת מכל מיני יחצנים, מקריאה שמות ומכניסה... את השם שלי הם לא הקריאו לא יודע למה אולי בגלל הלחץ של האנשים אולי בגלל שלא ראתה את השם שלי לא יודע למה .. אחרי כמה דקות הסלקטור השני פותח כניסה אחרת ואומר "כניסה לבנות בלבד" , מכניסים משם איזה 50 בנות , בודקים תעודות זהות שלהם ומכניסים (הבנות לא רשומות אצל יחצנים ולא כלום )... , רק בנות אני שואל אותו אחי תכניס אותי גם אומר לי זה רק בנות , אמרתי לו למה בנות ואני לא, אומר לי "מטעמי בטיחות" הכניס מלא בנות ... ואת הבנים לא הכניס חיכיתי איזה חצי שעה ובסוף אומר לי " אחי לא כדאי לך לחכות כי יש טירוף של אנשים בכניסה, זה ייקח מלא זמן לקחתי את עצמי וזזתי הביתה האם מה שעשו בסדר? תודה

  השב
 • 18:36, 23 במאי 2013

  עומרי שלום וברכה,

  נראה, כי המקרה אותו הנך מתאר בהחלט נחשב לאפליה.

  אפליה מחמת מין פסולה ויש למגר אותה, תירוץ של "מטעמי בטיחות" אין בו כדי "להחזיק מים" במקרה דנן.

  הנך בהחלט מוזמן להיוועץ בדרכי הפעולה העומדים לרשותך.

  בהצלחה,

  תגובה

הפורום יעסוק באפליה במועדונים ומקומות ציבוריים. הפורום ידון בסוגי אפליה וההתמודדות אותם בראי הרשות: המחוקקת, השופטת והמבצעת.  
במטרת החוק והכלים הגלומים בו בכדי לצמצם את תופעת האפליה בישראל.
דרכי התמודדות בשטח עם מקרי האפליה על כל צורותיהם.
מטרת הפורום היא ללמד את הציבור בכדי שיכיר ויעמוד על זכויותיו בהיתקלו בתופעת אפליה, בין אם הוא עצמו מופלה ובין אם אחר, לתת כלים כיצד לפעול במקרה של אפליה, כיוון שלא אחת האדם המופלה פשוט לא מודע לאפשרויות הפעולה שלרשותו וכך נוצר מצב שאדם הופלה, אך לא יכול להוכיח זאת ולהגביר את המודעות בציבור לתופעה ולדרכי אכיפת החוק עליה.