לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אנונימית

שאלה בנושא אבהות

שלום אני בהריון לאחר טיפולי פוריות עם חבר. באותו זמן של הטיפול בו נכנסתי להריון התחלתי בקשר עם גבר אחר וקיימנו יחסים בזמן הביוץ כעת נוצר מצב בו יש ספק לגבי מי האב ורציתי לברר האם אני נחשבת לאשת איש של מי מהם? האם יש אופציה לממזרות באיזשהו אופן? במידה ואני רוצה לעשות בדיקת אבהות משפטית האם זה עלול ליצור בעיית ממזרות בהמשך? האם יש דרכים לבצע בדיקה דיסקרטית אמינה? אשמח לתשובה מהירה תודה

רונית לב ארי

שלום אנונימית! א. החוק שמסמיך את ביצוע בדיקת האבהות נקרא חוק המידע הגנטי, בארץ מספר מכונים שעורכים את הבדיקה במקצועיות ובדיסקרטיות, ניתן להגיע לדיוק של 99% להוכחת קשר גנטי על ידי בדיקת ה d.n.a ולכן מכונה הבדיקה "בדיקה לסיווג רקמות". ב. בית המשפט בארץ מקבל רק בדיקה שנעשית בהוראתו, כלאמור על פי צו של בית המשפט. ג. מהפרטים שמסרת לא נראה שאת אשת איש למי מהם או שיש חשש לממזרות. ד. החוק ומערכת המשפט קיימים על מנת לעזור לנו במצבים קונפליקטואלים אותם אנחנו לא מצליחים לפתור בעצמנו כבני אדם. אכן את מתארת מצב מורכב. המורכבות היא גם ברמה האנושית וגם ברמה החוקית. מדובר,לכאורה, בזכויות הוריות של שני אבות, בזכותך כאשה ואם ובזכויות וטובת הילד שנרשמו כאן אחרונות אך בהחלט הן הראשונות העומדות לעיני בית המשפט בבואו לדון בסוגיה כזו ומן הראוי שיעמדו לנגד עינייך כאשר את שוקלת כיצד להתמודד עם המצב שנוצר. אני ממליצה לך לקחת שאלה זו: " מהי טובתו של הילד שכרגע הוא עובר ברחמי" ולפי התשובות / מחשבות שיעלו "לשקול את צעדייך". ה. אני ממליצה לך מכל הלב להיעזר בייעוץ מקצועי מנוסה ואמין , מאחלת לך שבמהרה תפתרי את הקונפליקט ותיהני מההיריון והלידה .

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום זכויות הגבר