פורום זכויות הגבר

שאלה חדשה

הפורום שואף לתת מענה ולפתח שיח בין גברים בסוגיות משפטיות הקשורות לדיני משפחה וזוגיות, זכויות הוריות, הורות משותפת, זוגיות שנייה, זוגות חד מיניים, הסכמי ממון והסכמי זוגיות, אלימות במשפחה כלפי גברים, הטרדות ופגיעות מיניות ועוד

• צו הרחקה - מופיע בחיפוש בגוגל

שלום . הוצאתי בעבר צו הרחקה כנגד אישה שהיו לי עימה יחסים. מסתבר שבעזרת חיפוש פשוט בגוגל המקרה...

ש שחף 09:55, 5 בדצמבר 2016
    09:55, 5 בדצמבר 2016
  • מזונות ילדים

אני בתהליכי גירושים זו פעם שניה, אני משלם מזונות לגרושתי הראשונה עבור ילד אחד וכרגע אני מעונין...

א אביב 00:43, 6 באוקטובר 2016
    00:43, 6 באוקטובר 2016
  • מה הסיכויים שאקבל משמורת משותפת? אני הורה שזה חשוב לו

בפרידה מבת הזוג. יש לנו ילדה אחת בת שנה ועשרה חודשים. זרקתי לפרודתי שארצה משמורת משותפת....

א אסי 17:50, 30 במאי 2016
    17:50, 30 במאי 2016
  • ביטול צו הרחקה שניתן בעקבות תלונה במשטרה

שלום נקלענו אני ובעלי לויכוח סוער ובעקבות זה הגשתי תלונה במשטרה,השופטת נתנה לבעלי צו הרחקה ל 30...

ש שושנה 16:02, 10 בפברואר 2016
    16:02, 10 בפברואר 2016
  • מה הזכויות שלי בדירה שלי שהאישה החליפה בה מנעול ואני לא יכול להיכנס לתוכה

בדירה שקנינו אני ואשתי ואני משלם עליה משכנתא אני לא יכול לישון וגם לא להיכנס לתוכה כי האישה...

• מנהל הפורום:עורכת דין רונית אלאג'ם-זיסמן

שלום, לא ברור מפנייתך מדוע אינך יכול להיכנס לדירה שאתה טוען, כי היא בבעלות משותפת שלך ושל אשתך. מענה לסוגיה זו מקרין על המשך שאלתך. על רקע זה, לא אוכל לצערי לתת מענה ולו לתשובה המלאה...

נ נשוי 11:36, 18 בינואר 2016
    11:36, 18 בינואר 2016
  • זכאות בשכר דירה לגבר גרוש

האם גבר גרוש שיש לו חמישה ילדים מתחת לגיל 18, משלם מזונות...,הילדים במשמרת האמא... זכאי לעזרה...

א אורלי 20:47, 6 בינואר 2016
    20:47, 6 בינואר 2016
  • תשלום מזונות עבור בת שגרה לבד

רונית שלום . אני משלם מזונות עבור ביתי, בעוד מספר חודשים ימלאו לה 18 . לפני כחודשיים היא...

שלום שמעון, נקודת המוצא היא בפסק הדין שקבע את מזונות בתך. למשל, האם נצפתה אפשרות שבה הקטינה לא תתגורר בבית האם, על השלכותיה של אפשרות זו. ככל שהאפשרות לא נצפתה, כל שינוי לתשובה המלאה...

ש ק שמעון קאופמן 15:29, 14 בדצמבר 2015
    15:29, 14 בדצמבר 2015
  • תשלום שכר על יציאה מהעבודה מוקדם לפי הסכם גירושין

שלום רב, רציתי לדעת איזה זכויות מגיעות לי כגבר גרוש במקום העבודה שלי במידה וע"פ הסכם...

שלום מיקי, אני סבורה שעליך להתייעץ עם עורך הדין שמתמחה בדיני עבודה. בהצלחה.

מ מיקי 16:28, 1 בנובמבר 2015
    16:28, 1 בנובמבר 2015
  • טבעת אירוסים בעת פרידה

לאחר 3 חודשי הכרות ולאחר קניית טבעת אירוסין, נפרדנו בגלל ויכוחים, האישה לקחה את הטבעת ולא...

שלום מיכאל, הטבעת, כפי שאתה מתאר, נרכשה על ידך והוענקה לבת זוגך במתנה לרגל האירוסים. ככל מעוניין בהשבת המתנה, מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מלא על מנת לבחון את נסיבות המק לתשובה המלאה...

מ מיכאל 18:29, 25 באוקטובר 2015
    18:29, 25 באוקטובר 2015
  • הנחות והקלות בתשלום מיסים לגבר גרוש

לגבר גרוש מגיע לקבל הנחות /הקלות בתשלום מיסים כלשהם?

שלום מישל, יש לבדוק זכאותו של גבר גרוש אל מול העירייה בכל מקרה נתון. המענה עשוי להיות מותנה בהגדרת הגבר הגרוש כמשמורן במשמורת מלאה או במשמורת משותפת.

מ מישל 10:29, 20 באוקטובר 2015
    10:29, 20 באוקטובר 2015
  • הגרושה קיבלה מענק לימודים מביטוח לאומי

היי רונית, אני גרוש מזה 5 שנים ואב לילדה בת 6 שעלתה לכיתה א' השנה, שאלתי: אם גרושתי קיבלה...

ר רוני 22:07, 5 בספטמבר 2015
    22:07, 5 בספטמבר 2015
  • הגרושה מרוויחה פי 2 ממני ואני צריך לשלם מזונות

אשתי מרוויחה משכורת כפולה ממה שאני מרוויח וככה זה היה מאז שהכרנו ולפני שהתחתנו יש לנו 5 ילדים...

שלום נאור, הנתונים שאתה מתאר הם של משק בית משותף, שבו המפרנסת העיקרית של המשפחה היא האישה. נתונים אלה צריכים להילקח בחשבון בעת שבאים לקבוע את היקף המזונות, בנוסף ליתר הנס לתשובה המלאה...

נ נאור 10:51, 19 באוגוסט 2015
    10:51, 19 באוגוסט 2015
  • אפלייה מגדרית במשרד עם רוב נשי

אני עובד במקום עבודה שבו נראה שלגברים אין שום אפשרויות קידום. וזה נראה בשטח. במשרד יש כ-70%...

א א 13:26, 27 ביולי 2015
    13:26, 27 ביולי 2015
  • מליוני לטיפוליפוריות נשים. ואפלית זכויות גברים להורות במליונים.

אישה יכולה להביא ילד לבד. מתרומת זרע. וגם לקבל טיפולי פוריות. גבר לא יכול להיות אבא בגלל שאין...

ד דניאל 07:10, 26 ביולי 2015
    07:10, 26 ביולי 2015
  • רוצה תשובות מחברה לשעבר

חברה שלי נפרדה ממני ונעלמה. היא עזבה את הדירה ואין לי מושג איפה היא גרה עכשיו וכשאני מתקשר היא...

שלום שי, הנסיבות שאתה מתאר אינן נוחות ובודאי גורמות לך חוסר וודאות. עם זאת, מדובר בבת זוג, שככל העולה מפנייתך אין ביניכם יחסים פורמאליים של נישואין על השלכותיהם. חקירה של לתשובה המלאה...

ש שי 10:12, 13 ביולי 2015
    10:12, 13 ביולי 2015
  • דירה של האישה

שלום! אני עומד להתחתן ולאשתי לעתיד יש דירה שההורים שלה קנו לה לפני שהתארסנו. אנחנו לא גרים כרגע...

שלום איציק, ראשית, מזל טוב. לגופו של עניין, הדירה היא דירתה של אישתך לעתיד ועל פי סעיף 5(א) לחוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג 1973, היא תישאר נכס שלה גם במקרה בו חליל לתשובה המלאה...

א איציק 10:11, 22 ביוני 2015
    10:11, 22 ביוני 2015
  • גירושין חד צדדיים

אני נשוי קצת יותר משנתיים ולפני חודש אשתי נסעה לחו"ל והיא מסרבת לחזור לארץ היא הייתה...

שלום גילי, מומלץ שתפנה לייעוץ משפטי מלא. על קצה המזלג, אציין שיש צורך לפתוח בהליך בבית הדין הרבני האזורי הרלוונטי, במידה ששניכם יהודים או בהליך של התרת נישואין, במקרה של לתשובה המלאה...

ג גילי 12:34, 19 במאי 2015
    12:34, 19 במאי 2015
  • יציאה לחופשת לידה

שלום אני רוצה לצאת לחופשת לידה אז אשתי צריכה לוותר על החופשה שלה או שנוכל להיות בחופשת לידה...

שלום מייקל, שאלתך נוגעת לתחום דיני העבודה ומומלץ להיוועץ בעורך דין שזה תחום התמחותו.

מ מייקל 09:05, 4 במאי 2015
    09:05, 4 במאי 2015
  • מה הזכויות שלי בהיריון כפוי

אם אני לא יכול לחייב מישהי שנכנסה להיריון ממני להפיל את ההיריון אבל ההיריון הזה לא רצוי מבחינתי...

שלום ירון, בנסיבות בהן יש הריון, לאישה זכות מלאה על גופה, בכלל זה, כמובן, היא זכאית להחליט שהיא מעוניינת ללדת. ככל שזו תהיה בחירת האישה , יתמקד בית המשפט בזכויותיו של הקט לתשובה המלאה...

י ירון 13:21, 21 באפריל 2015
    13:21, 21 באפריל 2015
  • תקיפה נגדי

אשתי לשעבר תקפה אותי באלימות בבית שלי ויש לי 2 עדים האם בית המשפט יאשר להעביר את הילדים אליי...

שלום אבישי, סוגיית משמורת הקטינים נבחנת על פי עיקרון טובת הקטינים. ייתכן, שתוקפנות והפגנת אלימות מצד האם, ככזו, עשויה להילקח בחשבון במסגרת בחינת טובת הקטינים וקביעת זהות לתשובה המלאה...

א אבישי 10:30, 14 באפריל 2015
    10:30, 14 באפריל 2015
  • ממודר מהחלטות שנוגעות לילדים שלי

שלום רונית אני אבא לשניים אני גרוש חדש חצי שנה הילדים לא מדברים איתי והאישה לא עוזרת אני לא...

שלום משה ומועדים לשמחה, סיום נישואיך לא הביא לסיום הקשר ההורי שלך עם הקטינים. הנסיבות שאתה מתאר קשות ונדרש טיפול מיידי בחידוש הקשר שלך עם ילדיך ושיתופך המלא בחייהם, חינוכ לתשובה המלאה...

מ משה 12:26, 6 באפריל 2015
    12:26, 6 באפריל 2015
  • הסדר ראייה

עדיין לא נקבע גובה מזונות שאני צריך לשלם ואני לא משלם מזונות ובגלל אמא של הבת שלי לא נותנת לי...

א אלכס 10:39, 30 במרץ 2015
    10:39, 30 במרץ 2015
  • זכויות בעל שאשתו עוברת טיפולי פוריות

אשתי עוברת טיפולי פוריות בימים שבהם האישה עוברת שאיבה ועוברת בדיקות וכו' אני נמצא איתה מה...

שלום דביר, שאלתך נוגעת לתחום דיני עבודה ומומלץ לפנות לעורך דין שזה תחום התמחותו. בהצלחה.

ד דביר 10:41, 25 במרץ 2015
    10:41, 25 במרץ 2015
עמוד מתוך4