ילד לא מתוכנן - פורום זכויות הגבר

שאלה חדשה
 • ל

  נשלח ע"יל 10:07, 25 באוגוסט 2014

  לפני חודשיים הכרתי בחור יצאנו כמה פעמים ונכנסתי להיריון סיפרתי כמובן לבחור והוא נלחץ וצעק עליי שמה שעשיתי זאת גניבת זרע ושהוא לא מתכוון לשלם עבור הילד אני מתכוונת להשאיר את הילד ולא לעשות הפלה ולא עשיתי שום דבר שקשור לגניבת זרע. האם בגלל שאנחנו לא זוג ושהוא טוען לגניבת זרע בית המשפט יכול לפסוק לטובתו ולהשאיר אותי בלי עזרה כלכלית לגידול הילד?

  השב
 • מנהל הפורום:עורכת דין רונית אלאג'ם-זיסמן

  עו"ד רונית א. זיסמן,מנהל הפורום

  10:27, 25 באוגוסט 2014

  שלום ל, בנסיבות שאת מתארת, נבחנת לפחות בשלב הראשון, טובתו של הקטין. כלומר, הקניית זהות מלאה לקטין , שידע מי הם אמו ואביו ושתובטח פרנסתו. הליך זה מבוצע במסגרת תביעה לאבהות. ככל שלא תהיה במקרה שלכם מניעה להורות על ביצוע בדיקת רקמות (למשל חשש ממזרות), תוצאת הבדיקה תקבע אם בן הזוג הוא אבי ילדך, אם לאו. ככל שהוא אכן אביו הביולוגי, יחולו עליו חובות כלפי הקטין, על פי כל דין, לרבות חובת תשלום מזונות. טענה בדבר גניבת זרע, היא טענה שבין בני הזוג, והיא במישור הכספי - נזיקי. ככל שבן הזוג יחליט לתבוע בעילה זו, יהיה עליו להוכיחה. מכל מקום, מדובר בהליך אחר ושונה מזה הנוגע לטובת הקטין, כמפורט לעיל.

  תגובה

הפורום שואף לתת מענה ולפתח שיח בין גברים בסוגיות משפטיות הקשורות לדיני משפחה וזוגיות, זכויות הוריות, הורות משותפת, זוגיות שנייה, זוגות חד מיניים, הסכמי ממון והסכמי זוגיות, אלימות במשפחה כלפי גברים, הטרדות ופגיעות מיניות ועוד