האישה מרוויחה יותר ממני - פורום זכויות הגבר

שאלה חדשה
 • איתי

  נשלח ע"יאיתי 08:54, 23 בפברואר 2015

  שלום יש לי ילד שנולד אחרי שנפרדנו מזוגיות ללא נישואין היא מרוויחה בקרוב ל-4,000 ש"ח יותר ממני האם אני חוץ ממזונות ילדים אני גם צריך לשלם מזונות אישה? ולמה לא מתחשבים שהמשכורת שלי הרבה יותר נמוכה מהמשכורת שלה?

  השב
 • מנהל הפורום:עורכת דין רונית אלאג'ם-זיסמן

  עו"ד רונית א. זיסמן,מנהל הפורום

  09:00, 23 בפברואר 2015

  שלום איתי,
  ביחס למזונות אישה, מדובר בזכות של אישה נשואה בלבד והיא פוקעת במועד הגירושין. ייתכן, כי בנסיבות של זוגיות ארוכה ובגבר שמרוויח באופן משמעותי הרבה יותר מאשר האישה, ייפסקו לטובת האישה "דמי הסתגלות" לתקופה מסויימת שלאחר הפרידה. נראה, מתוך הפרטים שאתה מציין, שאף לא אחת מן האפשרויות לעיל מתקיימת במקרה שלך. ביחס למזונות הקטין, לא ציינת מה גיל הקטין, עובדה רלוונטית להיקף חיוב המזונות שיחול עליך. מכל מקום, לעובדה שאם הקטין משתכרת באופן משמעותי יותר ממך, יש משמעות ובודאי לא ניתן להתעלם מנתון חשוב זה. אינך מציין אם כבר מתקיימים הליכים בעניין מזונות הקטין והאם אתה מיוצג. בכל מקרה, מומלץ שתפנה לקבלת ייעוץ משפטי מלא על מנת לעמוד על זכויותיך. בהצלחה.

  תגובה

הפורום שואף לתת מענה ולפתח שיח בין גברים בסוגיות משפטיות הקשורות לדיני משפחה וזוגיות, זכויות הוריות, הורות משותפת, זוגיות שנייה, זוגות חד מיניים, הסכמי ממון והסכמי זוגיות, אלימות במשפחה כלפי גברים, הטרדות ופגיעות מיניות ועוד