מרעיון לפיתוח - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
  • שחר

נשלח ע"ישחר 16:27, 26 במאי 2013

שלום רב, יש לי רעיון לסטארט-אפ אבל אני ממש לפני הכל - בשלב הרעיון, אין לי בעיה להכין מצגת אך פה אני אאלץ לעצור (לא אוכל לפתח), אני מוגבל בזמן ובכסף (למעשה אין לי אפילו סכום ראשוני להשקיע)... הרעיון הוא רעיון אינטרנטי - בעל פוטנציאל עצום !!! משהו שאמור לעזור לאתרים ליצור שיווק מוכוון לקוח. מה אתה ממליץ לי לעשות ? האם לרשום זאת כפטנט (שוב-מדובר כעת רק ברעיון)? או להכין מצגת ואיתה לרוץ לקרנות השקעה ?!? אני מאד מאד מאמין ברעיון הזה, ואני באמת חושב שהוא יכול להיות הוויז/וויקס הבא ואפילו הרבה יותר.... בתודה רבה רבה מראש !

השב
  • 12:04, 29 במאי 2013

פעמים רבות רעיון אינטרנטי המבוסס על תוכנה אינו מתאים לרישום כפטנט או שאולי גם לא כדאי לרשום כפטנט. החזות, הפונקציות והתוכן של אתר אינטרנט, אם הם ייחודיים עשויים להיות ברי הגנה על פי חוק זכויות יוצרים. הייתי ממליץ לך ראשית להפקיד את הרעיון בנאמנות אצל עורך דין המטפל בנושאים מסוג זה כדי שיהיה לך תעוד על כך שאתה הגית את הרעיון. לאחר מכן ניתן לגשת למשקיעים עם מצגת ולנסות להחתים את הגורמים איתם תיפגש על הסכם סודיות (על אף שזה לא תמיד ניתן).

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.