הסכם מייסדים לחברת סטארטאפ - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
 • יוני

  נשלח ע"ייוני 20:57, 22 ביוני 2013

  שלום.. 1.חמישה מייסדים אך רק שניים עם מניות ניהול, לכל מייסד 20% מערך החברה. מה קורה בעת הכנסת משקיע/ מכירת חברה- האם לשני המנהלים שהם גם הדיירקטורים של החברה יכולים להחליט מבלי שום הסכמה של שלושת המייסדים האחרים המחזיקים יחדיו ב60% מערך החברה?  2.האם אפשר לפטר מנכ"ל/סמנכ"ל שהם גם הדיירקטורים היחדים עקב חריגה מתנאי עבודה (חריגה קריטית, כגון עישון סמים בזמן העבודה)? יש לציין שרק לשניהם יש זכות לפטר מייסד בהחלטת פה אחד

  השב
 • 11:03, 11 ביולי 2013

  ליוני שלום. ראשית התנצלות על התגובה המאוחרת אך הייתי בחו"ל. צריך להבדיל בין הכנסת משקיע לבין מכירת החברה. הכנסת משקיע בדרך של הקצאת מניות למשקיע הינה החלטה בסמכות הדירקטוריון (בנבדל מן האסיפה הכללית של בעלי המניות) ואז לאלה המחזיקים במניות ההנהלה יש סמכות להכריע בדבר, אלא אם כן בהסכם המייסדים שמכוחו הוקמה החברה (אם קיים הסכם כזה) או בתקנון, ישנן הוראות אחרות בנושא זה. באשר ל"מכירת החברה" לא ברור האם מדובר במכירת נכסי החברה (קנין רוחני וכו') או מכירת מניות החברה או מיזוג החברה לתוך חברה אחרת, וכל עסקה לפי נסיבותיה והיקפה יתכן ותדרוש אישור גם של בעלי המניות באסיפה הכללית. גם בעניין של פיטורין שהעלית צריך להפריד בין פיטורין של נושא משרה: מנכ"ל/סמנכ"ל לבין פיטוריון של דירקטור. קל יותר לפטר נושא משרה, אך לגבי שניהם, עישון סמים כדוגמא מהווה הפרת אמון חמורה כלפי החברה שיוכלה להצדיק פיטוריון של נושא משרה או העברת דירקטור מתפקידו. בעניין של פיטורי מייסד שהעלית השאלה לא ברורה ואני מניח שהיא נובעת מפירוש הסכם או תקנון החברה, מסמך שאיננו נמצא בפני.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

 מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.