הקצאת מניות בהסכם מייסדים - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
 • טוביאס

  נשלח ע"יטוביאס 03:06, 7 בספטמבר 2013

  אם בוחרים לחתום על הסכם מייסדים עבור מיזם שעוד לא הושקע בו כסף, רק זמן ועבודה של היזמים, מהו שווי החברה שנהוג לכתוב במידה ומדובר בהסכם להקמת חברה? האם זה דורש מאיתנו להזרים כסף בשווי זה לחברה או שאין לזה קשר?

  השב
 • 16:27, 8 בספטמבר 2013

  לטוביאס שלום, לא קיים נוהג לגבי השווי שיש לייחס או שניתן לייחס לחברה שעדיין לא הושקע בה כסף מן הטעם שלא ניתן לאמוד באופן מדוייק את הזמן והעבודה של היזמים. לפיכך השווי שינתן לחברה במקרה כזה פתוח למו"מ או לאומדן. לפעמים ניתן להסתמך על נתונים, אם קיימים באופן פומבי, של חברות אחרות אשר גייסו כסף ושיש להן טכנולוגיה דומה או שוק דומה וכו'. הזרמה של כסף לחברה מחויבת רק היכן שיש לחברה מניות בערך נקוב, וגם אז מדובר בדרך כלל בסכום סמלי (עשירית ש"ח או 1 ש"ח למניה, כדוגמא, תלוי בערך הנקוב). באשר לשאלתך השנייה: אין שום חובה לרשום מניות הנהלה. מניות הנהלה נוצרות ונרשמות, אם בכלל, כדי להקנות למחזיק בהן את הזכות והכח למנות ולפטר דירקטורים, מבלי שיהיה צורך להפנות החלטות אלה לאסיפה הכללית ששם בעל מנית ההנהלה עשוי או יותר נכון לומר עלול להיות במיעוט.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

 מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.