עסק אינטרנטי המחבר בין נותני שירות למקבלי שירות - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
 • בני

  נשלח ע"יבני 10:51, 1 באוקטובר 2013

  שלום, אני מעוניין להקים פלטפורמה מקוונת לנישה מסויימת המחברת בין נותני שירות למקבלי שירות. אפשרות אחת היא לגבות עמלה מכל שירות שהוזמן, והשניה היא לישם תוכנית מנויים למשתמשים בפלטפורמה. שאלתי היא האם מחובתי לדרוש ממקבלי השירותים קבלות, כלומר עליהם להיות עסק\חברה, או שיש אפשרות להעביר את האחריות על המשתמשים בנושא זה? כמו כן אם ברצוני לחפש יעוץ בנושא, מהו תחום התמחות העו"ד שיוכל לעזור?

  השב
 • 12:44, 3 באוקטובר 2013

  לבני, אני מניח שאתה מתכוון האם עליך לדאוג לכך שנותני השירותים/מקבלי התשלום יוציאו חשבונית? אם אתה משמש כגורם מתווך בלבד כי אז לא חלה עליך חובה כזו, ואולם בעניין זה עליך להתייעץ עם מומחה מס ואילו בנושאים הקשורים להקמת הפלטפורמה, ניסוח תקנון לאתר וכו' מומלץ להתייעץ עם עורך הדין המתמחה בהיי-טק והאינטרנט. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

 מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.