יחס לנכסי החברה - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
 • שלום

  נשלח ע"ישלום 13:50, 20 בנובמבר 2013

  אני מתכוון לפתוח חברה , יש לי CAP TABLE שבו כרגע החברה מחולקת בין 2 אנשים , כמובן שבקרוב אנחנו מצפים להשקעה של נניח 500 אלך דולר ושווי החברה יחד עם ההשקעה נניח 5.5 מיליון דולר האם כשאני רושם את החברה שכאמור שווה כ5 מיליון דולר אני צריך לשלם מס כי כיביכול אני מצהיר שיש לי נכסים בשווי 5 מיליון דולר או שלא משלמים על זה מס מכיוון שרוב הערכה של ההון מסתמכת על דברים מופשתים כמו פוטנציאל ורעיון עסקי... כמו כן אחרי שהחברה פעילה נניח ואני מגיעה לסבב גיוס חדש האם מותר לי לקבוע את ערך החברה לפי ראות עיני לדוגמא הון החברה גדל ב3 מיליון דולר אבל החברה שברה את כל התחזיות וברור לכולם שהפוטנציאל אדיר האם אני יכול להחליט שאני נותן לחברה שלי ערך של 20 מיליון דולר כי יש מי שיקנה האם זה מותר או שאני חייב להצמד לCAP TABLE ההתחלתי ולחשב ערך רק על פי הכנסות ממשיות? תודה ענקית לעוזרים.

  השב
 • 15:01, 20 בנובמבר 2013

  שלום, אין מס על היזמים בעת רישום החברה כאשר כל נכסיה הם כפי שאמרת מופשטים ובפוטנציה. בעלי חברה יכולים לקבוע לה כל שווי שנראה להם לצורך השקעה ואין צורך או הכרח להיצמד ל-CAP TABLE המקורי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

 מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.