עצות לגבי הקמת עסק חדש - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
 • גרי

  נשלח ע"יגרי 12:09, 18 בפברואר 2014

  למי לפנות כדי שיאבחנו אם כדאי לי להפוך את הרעיונות שלי לחברה של ממש? לעורך דין? לרואה חשבון? צריך שיגידו לי אם מבחינה כלכלית החברה תחזיק מעמד והאם שווה לעזוב את העבודה שלי ולפתוח חברה שלי כעצמאי. האם את ההשקעה הראשונית אצטרך להשקיע בעצמי או לפנות למשקיע?

  השב
 • 12:35, 18 בפברואר 2014

  לגרי שלום, הצעד הראשון הוא להתייעץ עם עורך פטנטים כדי לקבל חוות דעת האם ניתן לרשום פטנט על ההמצאה שכן כך תהיה מוגן טוב יותר בעתיד וכך גם תוכל להציג ערך מוסף למשקיעים של קניין רוחני. לגבי כדאיות צריך לעשות מחקר שוק בעצמך או להתייעץ עם יועץ עסקי כדי לראות מה גודל השוק, מי השחקנים העיקריים בשוק ומהם היתרונות והחסרונות של הפתרון שלך אל מול המוצרים הקיימים (או שאינם קיימים). הקמת חברה צריכה לבוא רק בשלב שבו ראית שיש היתכנות לרעיון. השקעות ראשונות ובמיוחד על ההתייעצויות הנ"ל מגיעות בדרך כלל מכיסוי של הממציא. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

 מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.