כמה אחוזים מקובל לתת למשקיע עסקי בחברת סטארטאפ בהקמה - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 21:43, 3 במרץ 2014

  כמה אחוזים מקובל לתת למשקיע עסקי בחברת סטארטאפ בהקמה? בעלי פיתח (במסגרת הדוקטורט שלו באוניברסיטה) מוצר שמעניין מאוד חברות גדולות בארץ. המנחה שלו והוא מנסים כעת להקים חברה. על פי התקנון, שניהם והאוניברסיטה אמורים להתחלק במניות החברה שווה בשווה, כל אחד שליש. לאחרונה (זה כמה חודשים בודדים בלבד) ליווה אותם מנהל עסקי מטעם האוניברסיטה ולא ממש תרם משהו עד כה. הוא אמנם מצא משקיע פוטנציאלי אך טרם נפגשו איתו ולא ברור עדיין אם ישקיע. כעת, משיחה איתו הוא טוען לקבל 25 אחוז מהחברה...נשמע קצת לא הגיוני לדעתינו. רציתי לדעת מה נהוג ומקובל לתת למנהל עסקי במקרה כזה? תודה

  השב
 • 22:29, 3 במרץ 2014

  תיקון טעות.
  הוא לא מנהל עסקי, הוא מלווה עסקי מטעם האוניברסיטה שעיקר תפקידו למצוא השקעה. אין בכוונתו להישאר בחברה שתוקם כמנכ"ל או מנהל עסקי...

  תגובה
 • 17:29, 4 במרץ 2014

  למיכל שלום, אדם המגייס משקיעים עבור חברה (וכך אני מבין ממך את סוג הפעילות שלו עבור החברה) מקבל בדרך כלל, לפי נוסחאות מקובלות מאד, סך במזומן השווה ל-5% מסכום ההשקעה בפועל בחברה וכן 5% מכמות המניות המוקצות למשקיע. בהצלחה לכולם.

  תגובה
 • 20:39, 31 במרץ 2014

  בעל העסק יקבל 5%+5%? או המשקיע עצמו? מהי ההצעה המקסימלית למשקיע שישקיע בעסק שלי?

  תגובה
 • 12:28, 1 באפריל 2014

  הנוסחה של 5%+5% רלבנטית לשכר טרחה שישולם ל'פיינדר' לא לבעל העסק ולא למשקיע. צר לי אך אין נוסחה פשוטה או מוסכמת להצעה למשקיע. הכל תלוי בנתוני העסק/מיזם שבו תתבצע ההשקעה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

 מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.