הקמת סטארט אפ בישראל - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
 • רוברט בראל

  נשלח ע"ירוברט בראל 19:10, 15 במרץ 2013

  נניח שיש רעיון . ונניח שאדם אוצתה לאגד את החברה בישראל אבל מפחד שאחר כך יגלה שעשה טעות גדולה מכיוון שרק בגלל ההתאגדות בישראל שלא נתנה לו כלום הוא עתיד לשלם מיסים גדולים על כך. כיצד ראוי בשלב הראשוני להתיחס לנושא המיסוי?אם ישראל היא מדינה שטוב "להתחיל" בה ? צא מנקודת הנחה שהשוק הישראלי למוצר הוא זניח והשוק הרלוונטי הוא שווקי חו"ל.הקשר היחיד לישראל הוא זהות היזם

  השב
 • 10:52, 18 במרץ 2013

  יזם המתגורר דרך קבע בישראל ישלם מסים בישראל על הכנסותיו מהמיזם או ממכירת מניותיו במיזם גם אם החברה תוקם בחו"ל. לישראל ישנם כמובן יתרונות כגון: כספי מדען ראשי; הטבות מס באזורי פיתוח; זמינות מסוימת של כספים מקרנות הון סיכון וחממות. אך ישנם גם חסרונות: כספי מדען ראשי מותנים בתנאים שונים, אם השוק בחו"ל, ישנו יתרון להקים החברה בחו"ל. רבים מקימים זרוע מו"פ בישראל וחברה אם בחו"ל. יש צורך לבחון כל דבר לגופו ולהתייעץ עם מומחה למיסוי בינלאומי אם המיזם עולה על פסים רציניים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

 מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.