פטנט וחוקיות - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 08:01, 9 במאי 2014

  שלום, כיצד ניתן לדעת שרעיון לסטרטאפ אינו בעייתי מבחינה חוקית באופן כלשהו (הפרת זכויות, חתימה דיגיטלית וכו׳...)? האם לפנות קודם לכן לעו״ד או לרשום פטנט? כמובן שאינני רוצה להשקיע זמן וכסף ואז לגלות שקיים אלמנט חוקי בעייתי. תודה מראש. מיכאל

  השב
 • 19:21, 11 במאי 2014

  מיכאל שלום, אני מניח שכבר ביצעת חיפוש בעצמך האם הרעיון שלך כבר מיושם היכן שהוא ולא מצאת אחרת לא היית מתקדם עד כאן. בשלב הבא ניתן להעזר בעורך פטנטים, ואולם עורך פטנטים יכול לבצע חיפוש של פטנטים קיימים או בקשות פטנט שנפתחו אבל אם מדובר על אתר אינטרנט אז כפי שכתבתי בתגובתי הקודמת הסיכוי לא רב שזה מוגן בפטנט. בדיקה של זכויות יוצרים צריכה להעשות על ידי עורך דין תוך השוואה של היישום המתוכנן של האתר שלך אל מול אתרים קיימים. בהחלט חשוב ועדיף לבצע בדיקות ראשוניות אלה לפני שיוצאים לדרך. אני ממליץ גם להתייעץ עם מט"י-מו"פ הגוף הממשלתי שמסייע ליזמים, אשר בעלות נמוכה מאד נותנים ייעוץ והכוונה ראשוניים ליזמים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

 מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.