היפרדות מחבר צוות (סטארט אפ בן 4 חודשים) - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
 • Shay

  נשלח ע"יShay 22:20, 14 ביוני 2014

  אהלן. שמי שי, השתתפתי בפרוייקט יזמות באחת מהאוניברסיטאות בארץ (לא פרוייקט אקדמאי , פרוייקט פרטי לחלוטין). במסגרת התוכנית חולקנו לקבוצות של חמישה סטודטנטים בצוות, וכל קבוצה חשבה על סטארט אפ משלה. אחד מחברי הקבוצה (נקרא לו א') לא תרם כלל לקידום של הסטארט אפ (לפעמים ניסה, אבל ללא הצלחה - כל מה שעשה אנחנו בסוף שינינו). לאחר 4 חודשים, שראינו שהמיזם הולך לכיוון רציני ואנחנו רוצים באמת להמשיך איתו, החלטנו להפסיק עם א' את ההתקדמות, ולנתק איתו כל קשר שקשור למיזם. מה שכן א' עשה: הגיע למפגשים מטעם הפרוייקט נכח בכמה מפגשים של עבודה תכל'ס , אבל תמיד חתך מוקדם מכולם נכח במפגשים עם המנטור שלנו ניסה לעשות כל מיני דברים, אבל בסוף הכל תמיד שונה ולא התקבל מבחינת שאר הצוות. אחד מחברי הצוות ביצע שיחה עם א', ואמר לו שאנו רוצים להפסיק את ההתקשרות. לאחר כמה ימים, א' שלח מייל לכל חברי הצוות, שהוא מבין ומקבל את זה שאנחנו רוצים להפסיק עימו את הקשר, ושהוא רוצה את החלק שלו בחברה \ באחוזים \ הוא אפילו לא יודע איך לקרוא לזה עדיין. לפי דעתנו כמובן שלא מגיע לו שום דבר. זה שהוא היה נוכח במפגשים וניסה לעשות כמה דברים בודדים, לא נותן לו את הזכות ליהיות בעל מניות בחברה. רציתי לדעת, מהו החוק לגבי עניין כזה? מהי הדעה הרווחת \ מה נהוג בדרך כלל? איפה אני יכול להשיג מידע מהימן על הנושא (במינימום עלויות :) ). תודה רבה רבה לכל העוזרים ~!

  השב
 • 11:04, 18 ביוני 2014

  לשי שלום, ראשית סליחה על העיכוב בתגובה, עקב חופשה קצרה. בעיה כמו שאתה מתאר מתעוררת לעיתים תכופות. איך חוק בנושא זה. הכל תלוי בתרומה, אם בכלל, שהאדם האמור תרם למיזם. אם לא ניתן לפתור את הנושא על דרך של פשרה הרי שככל שהמיזם יתקדם ויצליח האינטרס של א' לאכוף עליכם קבלת אחוזים על ידו תלך ותגדל, ואם יפרוץ סכסוך ממשי כי אז זה גם עלול להרתיע משקיעים. אם אתם משוכנעים שלא מגיע לו כלום אבל בכל זאת רוצים להתפשר איתו בצורה כלשהי כדי להימנע בבעיות עתידיוות כי אז בכל מקרה לא הייתי מקצה לו מניות כדי שלא יפריע לחברה מבפנים אלא אולי מסכים לשלם לו תמלוגים בשיעור נמוך מאד. בהצלחה עם מצב לא נעים זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

 מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.