שאלות לפני פתיחת עסק עם פטנט חדש - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
 • אדי

  נשלח ע"יאדי 10:38, 20 באוגוסט 2014

  שלום אני לפני הקמת אתר שייתן שירות - הקנייה נעשית דרך האינטרנט והמשלוח ייעשה בדואר רשום או עם שליח. 1. איך נדע אם השם של החברה שלנו לא קיים כבר בשוק? 2. עד כמה שידוע לי אנחנו נהיה הראשונים בארץ עם הרעיון שלנו ואנחנו רוצים לרשום עליו פטנט - האם נוכל למכור את המוצר עד שנקבל אישור על הפטנט? 3. מבחינת הפטנט אם יצטרף משקיע בהמשך האם הפטנט יהיה עדיין רשום על שמי בלבד או שיהיה רשום גם על השותף החדש?

  השב
 • 13:38, 20 באוגוסט 2014

  אדי שלום, לגבי שם החברה, אם מדובר על ישראל, אפשר לברר באתר רשם החברות אם שם החברה קיים. ישנו הבדל גם בין שם החברה לבין שם המוצר ו/או האתר ולגבי אלה צריך לברר מול רשם סימני המסחר בכל מדינה שבה אתם מתכוונים לפעול אם קיים סימן מסחר רשום לטובת גורם שלישי. לאחר שהרעיון יתפרסם כבר לא ניתן לרשום פטנט, לכן חשוב מאד שראשית תגישו בקשה לרישום פטנט ורק לאחר מכן תפעלו למכירת המוצר. בארה"ב תוכלו להגיש בקשה זמנית Provisional שלאחריה יש לכם שנה להגיש בקשה מפורטת. שם הממציא תמיד יוזכר בפטנט אך הבעלות יכולה להשתנות, על ידי המחאת הזכויות מהממציא לנמחה. אם אתם מקימים חברה אז מומלץ להעביר את הפטנט לבעלות החברה, גם כדי למנוע השלכות מס בעתיד וגם כדי שניתן יהיה לגייס כסף לחברה, כאשר היא בעלת הקנין הרוחני. משקיע שיקבל מניות בחברה יהיה בעלים בעקיפין של הקנין הרוחני מכח היוותו בעל מניות בחברה, כמו כל יתר בעלי המניות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

 מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.