עבודה עם צוות על סטארט אפ - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 20:30, 17 בספטמבר 2014

  שלום עו"ד מאיר. אני עובד כרגע על סטארט אפ חדש ומבטיח. הרעיון שלי והכנסתי חבר ועוד 2 שהם מתכנתים (הם סה"כ 3) שיקימו את האפליקציה. החתמתי אותם על הסכמי סודיות ועל חוזה שותפות שמחלק את האחוזים 51% לי ו49% להם. השאלה שלי היא מה קורה כאשר לקבל השקעה כספית ממשקיע. האם הם אמורים לקבל שכר חודשי להמשך הבנייה והתחזוק של האפליקציה (האפליקציה מורכבת ודורשת תחזוק ובקרת נזקים) או שבגלל שהם שותפים לסטארט-אפ הם אמורים להרוויח את הכסף כאשר נעשה את האקזיט המיוחל? וגם לגביי- האם אני רשאי לדרוש שכר כחלק מההשקעה הכספית של המשקיע או לא? מעבר לרעיון אני גם אחראי על הגרפיקה, התוכנית העסקית ושאר הניהול. תודה רבה, אסף.

  השב
 • 09:27, 18 בספטמבר 2014

  לאסף שלום, בהחלט מקובל שגם היזמים וגם המתכנתים יקבלו שכר עבור עבודה שוטפת, ככל שיש מימון לכך. יתכן והמשקיע ירצה שתחלקו בסיכון ואז אפשר להגיע להבנה על שכר נמוך ממחיר השוק, אבל עדיין בתמורה נאותה. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

 מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.