עבודה כשכיר במקביל להקמת סטארטאפ - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
 • שי לוי

  נשלח ע"ישי לוי 18:30, 1 בנובמבר 2014

  שלום, שמי שי, אני עובד ביחד עם 2 חברים על הקמת סטארטאפ. שלושתינו מועסקים במשרה מלאה כשכירים ובשעות הפנאי עוסקים בפיתוח התוכנה, גיוס משקיעים וגיוס לקוחות ראשונים. כיום אין עדיין חברה, רק תוכנה עובדת. התוכנית שלנו היא לעזוב את העבודה אם נגייס כסף או לקוח. עד אז עובדים בשעות הפנאי בלבד. אנחנו רוצים לוודא שאין בעיות משפטיות על בעלות או זוכויות יוצרים שיווצרו כתוצאה מהיותנו שכירים. האם יש לך טיפים? תודה, שי

  השב
 • 10:40, 5 בנובמבר 2014

  לשי שלום. השאלה המהותית היא האם התוכנה שאתם מפתחים קשורה לעבודה אשר אתם מבצעים עבור המעסיקים שלכם? לפי הדין, ויש להניח גם בהסכמי ההעסקה אשר אתם חתומים עליהם (וגם אם אין הסכם אז הדין חל) נקבע כך, סעיף 132 לחוק הפטנטים קובע: "אמצאה של עובד, שהגיע אליה עקב שירותו ובתקופת שירותו (להלן – אמצאת שירות), תקום לקנין מעבידו". לאור דברים אלה אתם צריכים לשקול ולהעריך מה הזיקה של התוכנה שפיתחתם לעבודה אשר אתם מבצעים כיום, אם בכלל, ולכלכל את צעדיכם בהתאם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

 מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.