פירוק שותפות אחרי ששני השותפים אינם מוכנים לשתף בגרסת הבטא את יוזם השותפות - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 20:37, 16 באפריל 2015

  לפני כשנה התחלתי לעבוד על אפליקציה שלי עם עוד 2 חברים מתכנתים, החתמתי אותם בסודיות ולאחר מכן גם בהסכם שותפות של 51 לי ו49 להם. אני הכנתי גרפיקות למסכים, ערכתי פגישות עם אנשי מקצוע וכתבתי תוכנית עסקית (שיתפתי את החברים בכל החומרים כמובן). כרגע הם אינם מוכנים לשתף אותי בגרסת הבטא בטוענה שאני לא עושה מספיק (?) ואני שוקל על כך לפרק את השותפות. 1) האם מותר להם למנוע ממני את המידע על התכנות? 2) האם כתוצאה מהפירוק אני רשאי לשמור על רעיון האפליקציה ולמנוע מהם להשתמש בתכנות שהם עשו לה? 3) מכיוון שאני היוזם לשותפות, האם אני רשאי לפרק את השותפות ואם כן, אך אני שומר על הזכויות לרעיון האפליקציה ומונע מהם בעתיד להשתמש בה? תודה

  השב
 • 15:09, 20 באפריל 2015

  רועי שלום, הסקת מסקנות משפטיות לגבי מסכת העובדות שתיארת יכולה להתבצע רק לאחר קבלת מלוא הנתונים. יחד עם זאת באופן כללי ניתן לומר שיוזם של רעיון הוא בעל הזכויות על הרעיון, גם אם לא נחתם הסכם בין הצדדים, ומי שנותן שירות, כגון מתכנת לא מקבל זכויות ברעיון אלא אם כן הוא מוסיף ערך מוסף משמעותי לרעיון מעבר לדרך ביצוע. כמובן שעדיף בכל המקרים לחתום על הסכם מראש בדבר הזכויות ברעיון ומה תפקידו של כל אחד בצוות הביצוע. אני ממליץ שתיגש לעורך דין שייעץ לך באופן ספיציפי לגבי זכויותיך לגבי הבעלות בתוכנה, וזכותך למנוע מהם, אם בכלל שימוש ברעיון. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

 מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.