פירוק שותפות - האם ניתן לבטל את ההסכם מחוסר רצינות? - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
 • דורית

  נשלח ע"ידורית 04:57, 18 באפריל 2015

  לפני כארבעה חודשים חתמנו על הסכם שותפות עם נספח nda לשמירת סודיות ואי תחרותיות., לאחר חודשים אחדים בהם נפגשנו באינטנסיביות (פעם בשבוע- עם הכנות ומטלות לפגישה השבועית). המפגשים התקיימו לסירוגין אצל 2 המייסדים הבכירים . מבחינתי המפגשים הללו ייצגו את קצב העבודה והעניין של המשתתפים במיזם. כחודש אחכ הגשתי לצוות מצגת תוכנית עסקית, כפי שהתבקשתי. ימים אחדים אחכ ביקשתי להיפגש לדון במצגת. בינתיים קיבלתי הודעה על ביטול כל המפגשים המתוכננים עם הקבוצה. משלא נעניתי חזרתי ושאלתי אחרי חודשיים מה קורה. קיבלתי תשובה של רק אתמול התחלנו לדון במצגת. אחרי שבוע קיבלתי הודעה- בואי ניפגש. ביקשתי את חלונות הזמן. קיבלתי בתגובה יום ספציפי שפנוי. בתגובה הצעתי שעה ומקום (במקום שנוח לי ולא במקום שנהגנו להיפגש). עברו 5 ימים ולא קיבלתי תגובה.. ייתכן שרוצים להוציא אותי אבל, להשאיר אותי נעולה בהסכם אי תחרותיות. ייתכן שלא החליטו על כיוון וההצעה שלי נמצאת בהמתנה ואולי סיבה אחרת מבחינתי אין לי עניין להמשיך עם הקבוצה הזו שחשבתי שמתאימה לי מבחינת קצב עבודה ועכשיו התברר לי שאם זה קצב העבודה של הקבוצה אין לי עניין לקחת בה חלק. נוצר מצב שאין לי עניין להמשיך עם הקבוצה ואולי לקבוצה אין עניין להמשיך אתי. אבל לי יש עניין להמשיך בנושא ואני נעולה על ידי הסכם אי תחרותיות. האם העובדה שמיד אחרי שנעלו אותי שינו את מהלך העניינים. האם העובדה שאני ממודרת וזוכה להיעדר רספונסיביות סבירה נחשבת לעוולה ולעילה שתזכה אותי בביטול ההסכם, כי ההסכם לא היה בתום לב או שהיחס הממסר מהשותפים מצדיק את התפוגגו תו של הסכם אי תחרותיות שנועל אותי?

  השב
 • 15:18, 20 באפריל 2015

  דורית שלום. יש צורך לראות את תוכן הסכם השותפות שחתמת עליו לפני שאפשר לייעץ לגבי משמעותו. הרבה תלוי במי הוא בעל הרעיון למיזם ומה היה התפקיד אשר נתבקשת למלא. ו ממליץ שתתייעצי עם עורך דין לגבי הנסיבות הספציפיות של המקרה. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

 מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.