רעיון לסארטאפ - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
  • י.

נשלח ע"יי. 19:32, 24 במאי 2015

יש לי רעיון לסטארטאפ. הייתי מאוד רוצה שמישהו יממש אותו אבל לא הייתי רוצה לעשות זאת בעצמי מסיבות שונות. האם אוכל "למכור" למישהו את הרעיון? במילים אחרות - האם ניתן להקים חברת סטארטאפ בלי להיות שותפים בה, פרט לעובדה שמטרתה היא לממש את הרעיון שלי? האם ניתן לחתום על איזה שהוא הסכם שמבטיח לי אחוזים בחברה אבל נותן יד חופשית למישהו אחר בניהולה מכל הבחינות? תודה מראש.

השב
  • 14:36, 26 במאי 2015

שלום, כן, בהחלט, ניתן לחתום על הסכם מייסדים שלפיו אתה מקבל אחוזים בחברה מכח היותך הממציא/יזם ולהעביר את הניהול והיישום לגורמים אחרים. לא הייתי נותן יד חופשית לגמרי למי שינהל שכן צריך לקבוע תנאים של שקידה נאותה למימוש הרעיון ואבני דרך להצלחה שאם החברה לא תגיע אליהם תהיה זכאי ל'משוך' את הזכויות בחזרה מהחברה. בהצלחה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.