התרת חוזה שותפות ללא הסכמת כל הצדדים - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
 • עדיה

  נשלח ע"יעדיה 11:02, 2 ביוני 2015

  שלום, מדובר בחוזה שותפות סטנדרטי בין 4 צדדים. כאשר 2 צדדים מחזיקים ב10 אחוז כל אחד (להלן השותפים) ו2 צדדים מחזיקים בשאר (להלן היזמים). לאחר חודש וחצי של שותפות היזמים הגיעו למסקנה כי השותפים לא עושים את עבודתם נאמנה ולא עומדים בהבטחותיהם טרם החתימה. כמו כן התברר כי אין הסכמה בין הצדדים על הרבה דברים וכי הכימיה האישית לקויה בעליל. מקבץ דברים אשר מביאים לפגיעה חמורה במיזם. האם יש מקום לתביעה של היזמים להסרת השותפות מ2 הצדדים הראשונים (השותפים) ללא כל פיצוי, בהתבסס על התקופה הקצרה של השותפות ועל הטיעונים הנ"ל? תודה

  השב
 • 15:37, 3 ביוני 2015

  לעדיה שלום,

  לא ברור אם נרשמה חברה או שהנושא נשאר בגדר שותפות. כך או כך, הכל תלוי בהגדרה שניתנה בהסכם לתפקידים והמשימות שעל כל אחד למלא. אם ניתן להוכיח בבירור שהיתה הפרה של השותפים בביצוע המשימות שהוסכם שיבוצעו על ידם כי אז יכולה לקום עילה להסרתם מהשותפות. יחד עם זאת ניתן להניח בבטחון שאם המיזם הוא בעל פוטנציאל הרי שהשותפים לא יוותרו ללא מאבק משפטי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

 מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.