לקיחת תוכן מפייסבוק - האם זו הפרת זכויות הפרט? - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 11:00, 10 באוגוסט 2015

  אני עובד על סטאטרט אפ שעיקר תוכנו מגיע מן הפייסבוק. כלומר לא רק מידע קבוע מדף העסק אלא גם פוסטים של אותו הדף. רציתי לדעת האם ישנה הפרה של זכויות הפרט במקרה זה גם אם דף העסק בוא ציבורי, ואם כן כיצד אני יכול לעקוף מכשול זה? האם החתמת מנהל הדף על מסמך שמתיר לי לגשת למידע זה ולפרסם אותו בפלטפורמה שלי יהיה מספיק? חשוב לציין כי מדובר בדפים עסקיים של עסקים שהם כמובן פתוחים לציבור הרחב וכך גם הדפים שלהם שמציגים פרסומים שאינם אישיים אלא פרסומיים.

  השב
 • 13:57, 16 באוגוסט 2015

  לדוד שלום, תכון פרסומי של עסק הכולל לוגו ו/או סיסמת פרסום (slogan) ו/או מידע אחר לגבי בית העסק אשר חובר ונערך על ידי בית העסק מוגן בזכויות יוצרים. המידע מוגן גם אם התפרסם בציבור בין אם בדף העסק או בפוסט בפייסבוק, כאשר פייסבוק הוא רק ערוץ פרסום אחד מתוך רבים ולכן עצם הפרסום בפייסבוק אינו בעל משמעות. אם הכוונה ב"מנהל הדף" ,למנהל הדף מטעם בית העסק, התשובה חיובית, שכן רק בית העסק יכול לוותר על זכויות היוצרים במידע שלו. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

 מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.