אישור מאת ראש המינהל למחקר ופיתוח תעשייתי לשם הטבות מס? - פורום סטארט אפ

שאלה חדשה
 • אורי דורון

  נשלח ע"יאורי דורון 13:14, 22 באפריל 2013

  שלום וצהריים טובים מאיר, מה שלומך? עפ"י הבנתי, על מנת להיקרא "מפעל תעשייתי" ולהנות מהטבות מס, הדבר תלוי בשלושה גורמים: 1. אישור ראש המינהל למחקר ופיתוח תעשייתי 2. מחקר ופיתוח תעשייתי בתחום האנרגיה המתחדשת 3. אישור המדען הראשי של משרד התשתיות הלאומיות אני מנסה לברר מול התמ"ת, אתרי אינטרנט ממשלתיים, ולא מצליח להגיע לגורם שיסביר לי מה הקרטריונים, ולמי אני פונה בשביל לקבל אישור על כך. תודה על העזרה, ויום טוב אורי דורון

  השב
 • 17:58, 22 באפריל 2013

  לאורי שלום. לשאלתך, החוקים הרלבנטיים הם:
  החוק לעידוד השקעות הון, תשי"ט-1959 והחוק לעידוד מחקר ופיתוח בתעשיה, תשמ"ד-1984 ואלה קובעים כך:
  מינהלת מרכז ההשקעות לא תאשר תכנית לגבי מפעל תעשייתי אלא אם כן שוכנעה כי המפעל התעשייתי יתרום לעצמאות הכלכלית של משק המדינה, וכי הוא מפעל בר-תחרות התורם לתוצר המקומי הגולמי.
  יראו מפעל תעשייתי בתחום האנרגיה המתחדשת כמפעל בר-תחרות התורם לתוצר הגולמי אם מתקיים בו, בכל שנת מס בתקופת ההטבות, אחד מאלה:
  (1) עיקר פעילותו הוא בתחום האנרגיה המתחדשת המבוססת על ידע בתחום האמור, וניתן על כך אישור מאת המדען הראשי של משרד התשתיות הלאומיות; לעניין זה, לא יראו מכירת חשמל שמקורו באנרגיה מתחדשת כפעילות בתחום האנרגיה המתחדשת;
  (2) הוא מפעל תעשייתי המוכר מוצר שהוא רכיב במיתקן המבוסס על ידע בתחום האנרגיה המתחדשת...(ועוד, ועוד פרטים ותנאים כמופיעים בחוק).
  "ידע" מוגדר בחוק לעידוד השקעות הון לעניין תחום האנרגיה המתחדשת בתור – ידע שהמדען הראשי של משרד התשתיות הלאומיות קבע שהוא ידע הכשיר להיות נושא למחקר ופיתוח כהגדרתם בחוק לעידוד מחקר ופיתוח;
  ועדת המחקר הממונה לפי החוק לעידוד מו"פ בתעשיה תמנה בודק מקצועי. לפי אותו חוק אישור לתכנית יינתן רק לתאגיד שהתאגד בישראל, שכתוצאה מביצוע התכנית עתיד לפתח בישראל, על ידי תושבי ישראל, מוצר חדש או מוצר קיים שהוכנס בו שיפור משמעותי.
  החוקים מורכבים וכך גם היישום שלהם.
  בידי הרשויות קיימים טפסים והנחיות מפורטים ואני מציע בסיכומו של דבר שתפנה למינהלת מרכז ההשקעות שעל יד משרד התמ"ת.
  בהצלחה.
  מאיר
  תגובה
 • 07:01, 23 באפריל 2013

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל סגל ארנולד

מנהל הפורום: עו"ד מיכל סגל ארנולד

עו"ד בתחום הקניין הרוחני, דיני תאגידים ודיני טכנולוגיה ומשלבת את הידע המשפטי שלה עם הידע והניסיון הע
למידע נוסף

077-3169239 חיוג
הודעה

 מטרת הפורום ללוות אתכם, יזמים ובעלי רעיונות המעוניינים להקים חברות הזנק (סטארט אפ) משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, לעזור לכם להימנע מטעויות קריטיות (למשל - לאבד זכויות ברעיון) ולהגיע להקמת החברה שלכם בשלום. יש חשיבות רבה באיסוף ידע בכל שלבי חברת ההזנק שכן ככל שתהיו מודעים יותר ובעלי ידע כך ייחסכו מכם טעויות ותוכלו להגיע מהר יותר להקמת החברה שלכם. 

 

אין לראות במידע הניתן בפורום ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד, שכל העושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו האישית בלבד.