מותר לי לא למלא אחר פסק דין כתנאי - פורום בוררות

שאלה חדשה
  • נאווה זעיר

נשלח ע"ינאווה זעיר 00:46, 16 ביולי 2014

ניתן פסק בורר שבמסגרתו אני צריך לשלם לתובעים סכום מסויים. הם, צריכים במסגרת ההסכם גם לעשות דבר מה (לפרסם פרטים כלשהם לגבי דבר מה שהם עיוותו בעבר). כיוון שהם לא עשו זאת ולא פרסמו את מה שהיו צריכים לפרסם, אני מסרב לשלם (מאה אלף ש"ח), עד שיפורסם העניין מצידם, כלומר, עד שגם הם ימלאו אחר פסק הדין. מותר לי לעשות זאת? האם יש בחוק איסור על התניה שכזו או מותר לי. אם החוק אוסר עלי, האם עו"ד יכול לסייע לי בנושא?

השב
  • מנהל הפורום:פישר רפאל, עו"ד

רפאל פישר, עו"ד,מנהל הפורום

16:38, 1 באוקטובר 2014

שלום רב,
    לא ניתן לתת תשובה ממצה על פי הפרטים שהצגת שכן יש חשיבות רבה למה שאתה מכנה "דבר מה" וכד'. רק לימוד וניתוח פסק הבורר אל מול הוראות הדין והפסיקה יאפשרו להגיע למסקנה האם חיוביכם על פי הפסק הם שלובים, קרי, האם אתה רשאי לעכב את חיוביך עד למילוי חיוביי הצד השני, או שעליך למלא את חיובך בתשלום בכל מקרה ואח"כ לפעול משפטית למילוי חיובי הצד השניץ עו"ד בהחלט יוכל לסייע לך במשימה הנ"ל.
    בברכה,
    רפאל פישר, עו"ד

תגובה
מנהל הפורום:פישר רפאל, עו"ד

מנהל הפורום: פישר רפאל, עו"ד

בעל ניסיון של 16 שנים בעבודה כעו"ד מסחרי, בין היתר במשרדי עו"ד גדולים, בחברת החיתום וההשקעות של הבנק
למידע נוסף

077-9968154 חיוג
הודעה

הפורום מבקש לעסוק בסוגיות בקשר עם הליך הבוררות אשר הולך ומבסס את עצמו כמנגנון מועדף לפתרון סכסוכים עסקיים, כאלטרנטיבה יעילה להתדיינות בבית משפט. 

התשובות בפורום אינן מהוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני אלא בהתאם לנסיבות כל מקרה לגופו.