נישואים כדת משה וישראל לא דרך הרבנות - פורום זוגות חד מיניים

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 12:13, 19 באוגוסט 2013

  שלום, רציתי לשאול האם אפשר בארץ להתחתן נישואים דתיים שלא דרך הרבנות? כלומר לעשות את הטקס עם העדים או כתובה כל מה שצריך עם הברכות והכל(לא נראה לי מאוד מסובך לעשות את זה לבד בלי רב) לשבור כוס ולהיות נשואים לפי הדת אך בלי קשר לרבנות הראשית בישראל שאוהבת לעשות בעיות ובירוקרטיה בכל דבר. פשוט כן חשוב לי שהנישואים יהיו בסדר גם מבחינת הדת אבל אני לא רוצה קשר למוסד הארור הזה שנקרא רבנות. תודה מראש.

  השב
 • 12:35, 19 באוגוסט 2013

  אלי שלום,

  הגעת לפורום של חד מיניים. ונישואין של חד מיניים לא ניתן כלל לעשות דרך הרבנות, אלא רק במדינות שמכירות בנישואין חד מיניים ומאפשרים לתושבי חוץ להינשא במדינתם.

  לשאלתך - בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ניתן להתחתן בארץ אך ורק בחתונה דתית.
  נישואין שהם לא דרך הרבנות, אבל הטקס שלהם הוא דתי, יתכן ויחשבו נישואין פרטיים, עם כל המשתמע מכך....

  מומלץ לקבל חוו"ד בנושא.

  בהצלחה

  תגובה

תחום החד מיניים במשפט הולך ותופס תאוצה רבה בעולם בכלל ובישראל בפרט. הידעת, כי מדינת ישראל היא בין המדינות הממוקמות במקומות הראשונים בהענקת זכויות לחד מיניים? כיום, כאשר כמעט לכל אחד מאיתנו יש מכר / בן משפחה השייך לקהילה החד מינית מתעוררות שאלות רבות ומגוונות, האם זכויות החד מיניים שקולות לזכויות של זוגות אחרים?

הפורום עוסק במכלול הנושאים המשפטיים הקשורים לחד מיניים במשפט, לרבות נישואין וגירושין, משמורת והסדרי ראייה, פונדקאות, אימוץ, מרשם האוכלוסין, מזונות, צוואות וכו'.