רישום כזוג נשוי בתעודת זהות - פורום זוגות חד מיניים

שאלה חדשה
 • דורון

  נשלח ע"ידורון 08:01, 10 בנובמבר 2013

  האם יש אפשרות לזוג חד מיני להירשם כזוג נשוי במשרד הפנים ? חברה הראתה לי תעודת זהות של חבר הומו שחי עם בן זוגו והם מגדלים שני ילדים שהם הביאו לעולם עם אם פונדקאית בחו"ל. בתעודה שלו מופיע רישום ברובריקה של "נשוי" שם בן הזוג. האם קרתה מהפכה בזמן שישנתי ? תודה דורון

  השב
 • 13:37, 10 בנובמבר 2013

  דורון שלום,

  מהפכה טרם ארעה ולכן לא ישנת :)

  לפי בג"צ בן ארי, זוג חד מיני שהתחתן בחו"ל ומגיע לארץ עם תעודת נישואין של המדינה בה הוא התחתן, פקיד הרישום מחוייב לרשום בתעודת זהות שהזוג נשוי, כפי שמתרחש אצל זוגות סטרייטים שמתחתנים בנישואין אזרחיים בחו"ל, גם אז פקיד הרישום מחוייב ברישום.

  הרישום אינו מהווה ראייה לאמיתות התוכן ולכן יש חובת רישום.

  שבוע טוב

  תגובה
 • 02:14, 10 בפברואר 2014

  שלום לכבודו,
  מהסיפא של תשובתך לדורון יצאתי מבולבל,הרישום ?איזה רישום אינו מהווה ראייה לאמיתות התוכן,התוכן של מה ?ואם מתבצע רישום,למה כוונתך שיש חובת רישום.רישום למה?אשמח אם תבהיר לי ענין זה,
  נ"ב,איני נמצא בארץ עתה ולכן הטלפון שאת מספרו מסרתי אינו זמין.
  בכבוד, אלי

  תגובה
 • 10:56, 10 בפברואר 2014

  אלי שלום,

  הכוונה לרישום הסטטוס "נשוי" במשרד הפנים.

  יום טוב

  תגובה

תחום החד מיניים במשפט הולך ותופס תאוצה רבה בעולם בכלל ובישראל בפרט. הידעת, כי מדינת ישראל היא בין המדינות הממוקמות במקומות הראשונים בהענקת זכויות לחד מיניים? כיום, כאשר כמעט לכל אחד מאיתנו יש מכר / בן משפחה השייך לקהילה החד מינית מתעוררות שאלות רבות ומגוונות, האם זכויות החד מיניים שקולות לזכויות של זוגות אחרים?

הפורום עוסק במכלול הנושאים המשפטיים הקשורים לחד מיניים במשפט, לרבות נישואין וגירושין, משמורת והסדרי ראייה, פונדקאות, אימוץ, מרשם האוכלוסין, מזונות, צוואות וכו'.