בטוחות - קבוצות רכישה - פורום קבוצות רכישה

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 09:00, 5 ביוני 2013

  שלום משה, התעניינתי בקבוצת רכישה באזור המרכז ומכיוון שמדובר בדירה ראשונה שלנו אני מנסה להבין יותר על מנת שלא לעשות טעויות. אשמח אם תוכל לסייע. 1. לדברי היזם, יש התחייבות הן על מחיר דירה סופי ועל מועד אכלוס. על פניו נראה מבטיח. לדבריהם, הם יכולים לעשות זאת מכיוון שיש להם עם הקבלן הסכם פואשלי שמעגן את הנושאים הללו - האם נכון ? 2. ערבויות - החלק החשוב לדעתי. היזם טוען שמיד עם חתימת החוזה יתבצע רישום הערת אזהרה בטאבו לפי התוכניות המאושרות (יש כבר). האם מדובר בערבות בטוחה בעלת ערך ? 3. כאמור מדובר בדירה הראשונה שלנו - האם תקנות המיסים החדשות משפיעות על רוכשים של דירות בקבוצת רכישה? בקיצור, האם נצטרך לשלם מס רכישה ? תודה מראש, אייל

  השב
 • 17:40, 17 ביוני 2013

  אייל שלום
  נתחיל מהסוף להתחלה : מיסוי רכישה יעלה לדיון בסביבות יולי אוגוסט ולכן אין לדעת בשעה זו את שיעורי המס שיחולו , נכון להיום חלים שיעורי המס הרגילים - מצ"ב קישור למיסוי מקרקעין https://www.misim.gov.il/simulator_mekarkein/ .

  בקבוצת רכישה רישום הערת אזהרה על המקרקעין לאחר רכישת הקרקע הינה מקובלת ומהווה בטוחה במקרקעין .

  לבטוחה זו יש ערך שמונע עסקאות נוגדות על המקרקעין הנ"ל בצירוף ערובות הקבלן לגבי הבניה מהווה רשת בטחון טובה לקבוצה בכללותה .

  לגבי מחיר סופי : ניתן להבטיח מחיר סופי אבל רצוי לבחון את מערכת ההסכמים עם הקבלן ולראות בהדברים הם כהוויתם . יחד עם זאת יש לשאול מה בנוגע להסכם עם הקבלן האם הוא צמוד למדד תשומות הבנייה ו/או לעלייה בשיעורי מס וכיוצ"ב .
  בברכה , משה גליקו , עו"ד .

  תגובה

טרנד קבוצות הרכישה מהווה כיום כ 12%-15% מכלל הבנייה בארץ. מדובר בנתח לא מבוטל ובציבור קונים גדול. אולם מדובר בתחום "פרוץ" שבו מתפקדים "מארגני קבוצות" אשר רבים מהם אינם מקצועיים במידה הנחוצה ועל כך לא חסרים סיפורים בעיתונות.
כעו"ד המלווים מארגני קבוצות רכישה בכל הארץ אנו מביאים בפורום זה מאגר ידע גדול אשר באמצעותו נוכל לתרום לאלה המעוניינים להצטרף לקבוצת רכישה ולאלה המתעניינים בתחום.