אישור למכירת מאפים מהבית כעסק חדש - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 12:02, 2 ביולי 2013

  אימי רוצה למכור מאפים כמו עוגות ועוגיות שהיא אופה מהבית. היא תתחיל לאט לאט ותמכור לפי צורך והזמנות כשהשאיפה היא עם הזמן להפוך את זה לעסק קבוע ומצליח. האם כרגע כשהמכירה והעבודה נעשית בבית היא צריכה להוציא אישור שהיא עסק לכל דבר או שיש להמתין עד שהעסק ייהפך להיות פעיל יותר?

  השב
 • 12:21, 3 ביולי 2013

  דנה שלום,
  יש מספר היבטים לשאלתך, במובן העיסקי ככל שהיא מקבלת תשלום עבור המוצרים שהיא מוכרת עליה לפתוח תיק במע"מ ולדווח על הכנסותיה.
  במובן של רישוי עסקים, עסקי מזון הינם עסקים טעוני רישוי, לפיכך אימך בשלב מוקדם או מאוחר תידרש לפעול עם רישיון עסק בצורה חוקית שתחסוך ממנה הוצאות משפטיות וקנסות מנהליים.
  ישנו גם היבט של כשרות אשר במידה והוא רלוונטי ללקוחותיה כדאי לתת עליו את הדעת.

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.