פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.

• עסק נייד בחנייה פרטית

היי . אני גר בבניין בתוך שכונה, יש ברשותי מבנה נייד עם רישיון כמובן שבתוכו בניתי מספרה...

מ מאור 00:51, 14 במאי 2017
    00:51, 14 במאי 2017
  • האם מותר לסגור גג בדירת גג?

שלום, אנחנו מתעניינים ברכישת דירת גג. האם אני צריכה היתר לסגירת הגג בחלונות/ויטרינה? יש כבר...

• מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

שלום. סגירת גג בדירת גג, גם אם כבר קיימת פרגולה, דורשת היתר. בהצלחה

ד דקלה 00:19, 23 בינואר 2017
    00:19, 23 בינואר 2017
  • מבנה נייד/יביל על שטח

הייי, אני ובעלי חשבנו על אופציה למגורים, חשבנו על קניית שטח ריק בסביבות ה200 מ״ר ולהניח עליו...

שלום רב. בפסיקת בתי המשפט נקבע כי גם מבנה יביל מחייב בהוצאת היתר. אשר על כן, אין כל אתם נדרשים לאתר שטח שיש עליו זכויות בניה ואז להגיש בקשה להיתר. בהצלחה

ר רויטל 16:08, 22 בינואר 2017
    16:08, 22 בינואר 2017
  • פתיחת FOOD TRUCK / גזלן נייד.

שלום, אני בחור בן 22 שהשתחרר לפני כחצי שנה מהצבא. עובד בעבודות זמניות. ותהיתי לעצמי אם אוכל...

שלום מתן. הכתובת המתאימה ביותר לברר את כל הנדרש ממך בתחום רישוי העסק שאתה מתכנן להקים, הינה מחלקת רישוי עסקים ברשות המקומית שבתחומה אתה מתכוון להציב את דוכן המזון. לשם לתשובה המלאה...

מ נ מתן נהנגי 01:04, 4 בינואר 2017
    01:04, 4 בינואר 2017
  • האם ניתן לבצע מכירת בגדים בתשלום מידי פעם בבית כשיש בידי תיק במע"מ ומס הכנסה אך לא היתר לעשות כן בדירתי מבחינת רישוי וכיו"ב?

התנגדות שכנים

אלון שלום. מבחינת דיני רישוי עסקים, אין רלבנטיות לתיקים קיימים במע"מ ובמס הכנסה ( הגם שעל כל עוסק לפעול כדין במסגרת דיני המס). גם אם העסק שלך יוגדר כ"חנות בגדים", אזי לתשובה המלאה...

א אלון 11:06, 20 בדצמבר 2016
    11:06, 20 בדצמבר 2016
  • דלת לחצר בבניין משותף בתל אביב

האם פתיחת דלת חיצונית לחצר, בבניין שבו מספר דיירים ביצעו אותו דבר ללא מתנגדים - האם זו נחשבת...

חגית שלום. פתיחת דלת חיצונית לחצר, הינה שינוי בקיר חיצוני של הבניין ודורשת היתר לכך, גם אם שאר הדיירים לא מתנגדים. ברגיל, עבודה הדורשת היתר וללא היתר, הינה עבירה על חו לתשובה המלאה...

ח חגית 00:12, 7 בדצמבר 2016
    00:12, 7 בדצמבר 2016
  • מכירת אלכוהול עד השעה 23:00 לפי החוק למכירת משקאות חריפים

האם עפ חוק אוכל להישאר פתוח לעסקים ולמכור אלכוהול ללא הגבלת החוק למכירת משקאות חריפים עד 23:00?...

מיכאל שלום. שאלותיך חורגות מהעניינים להם מענה במסגרת פורום זה. מוצע לך לפנות למשטרה, במסגרת הבקשה לקבל אישור לעניין רישיון עסק, ולקבל הבהרות בנושאים שהועלו בשאלתך. בהצל לתשובה המלאה...

מ ק מיכאל קגנוביץ' 21:51, 28 בנובמבר 2016
    21:51, 28 בנובמבר 2016
  • דוכן למכירת מוצרי אלכוהול, אילו חוקים עליי לממש על מנת שדבר כזה יוכל לקרות? הכוונה בדוכן סטטי בטיילת/ שוק המגיש אלכוהול

חוסר ידע משפטי בנושא

מיכאל שלום. בהתאם לצו רישוי עסקים אתה נדרש לקבל אישור משטרה ומשרד הבריאות. אם אתה גם מוכר מזון, עליך לעמוד בתקנות רישוי עסקים (תנאי תברואה נאותים לבתי אוכל). עצתי לך לג לתשובה המלאה...

מ ק מיכאל קגנוביץ' 13:49, 28 בנובמבר 2016
    13:49, 28 בנובמבר 2016
  • רישוי למכירת סיגריות אלקטרוניות וטבק במשקל

שלום. רציתי לדעת האם מותר למכור סיגריות אלקטרוניות וטבק במשקל ב חנות אל פי חוק. תודה.

שלום. עפ"י צו רישוי עסקים, פריט 6.14- מכירה קמעונאית של מוצרי טבק לסוגיו, וכשאין פריט רישוי מתאים אחר, הרי שנדרש לכך רישיון עסק . לעניין סיגריות אלקטרוניות, אין איז לתשובה המלאה...

ו ולדימיר 11:27, 15 באוגוסט 2016
    11:27, 15 באוגוסט 2016
  • פתיחה ורישוי לעסק מזון

היי מישהו יכול להסביר לי מה התהליך של פתיחה ורישוי עסק מזון? הבנתי שצריך אישורים ממשרד הבריאות...

שלום רב. מומלץ ומוצע לפנות אל הרשות המקומית, שם בכוונתך להקים את עסק המזון, לקבל מהם את רשימת הדרישות לצורך הקמת העסק ולפעול בהתאם לכך.

ד דניאל 11:55, 20 ביולי 2016
    11:55, 20 ביולי 2016
  • אישור כיבוי אש - חנות כלי בית

שלום, קוראים לי אילן, אני פותח עסק חדש של חנות כלי בית. לאחר שבדקתי עסק של חנות כלי בית...

אילן שלום. בהתאם לצו רישוי עסקים, (עסקים טעוני רישוי), תשע"ג-2013, פריט 6.8ב ל"עסק בקניון שאין בו חברת ניהול, שאינו טעון רישוי לפי פרט אחר בתוספת זו", נ לתשובה המלאה...

א אילן 20:06, 17 ביולי 2016
    20:06, 17 ביולי 2016
  • פתיחת עסק מזון ורישוי משרד הבריאות

היי קוראים לי דניאל, אני רוצה לפתוח עסק למזון ביתי מהבית, ההורים שלי בעצם הם שמבשלים ואני...

שלום דניאל. 1. רצוי וכדאי עד כמה שניתן להיעזר בבעלי מקצוע לפתיחת עסק כמו שאת מתכננת. 2. פורום זה נועד למתן יעוץ משפטי כללי ואינו מיועד למתן חוות דעת בכלל, ובעניין חבר לתשובה המלאה...

ד דניאל 17:23, 15 ביולי 2016
    17:23, 15 ביולי 2016
  • רישוי עסקים לגן ילדים

האם גן ילדים מצריך רישוי עסק?

חוה שלום. בהתאם לצו רישוי עסקים, הרי שהפעלת גן ילדים אינה דורשת הוצאת רישיון עסק. עם זאת, ראוי לבחון אם המבנה בו מתכוונים להפעיל את גן הילדים מתאים לייעודו מבחינת דני לתשובה המלאה...

ח חווה 17:45, 30 במאי 2016
    17:45, 30 במאי 2016
  • מהי המשמעות המשפטית לבית קפה?

שלום רב לאחר התנהלות משפטית ארוכת שנים בכל קטגוריה אפשרית, שהיהלתי במסגרת עתירה מנהלתית מול...

רון שלום. מסגרת הפעילות החוקית הנכללת ברישיון העסק נקבעת לפי הפריט המפורט בצו רישוי עסקים (עסקים טעוני רישוי), תשע"ג- 2013. סעיף 4.2 מתייחס ל"בית אוכל- מקום הכ לתשובה המלאה...

ר רון 16:54, 9 במרץ 2016
    16:54, 9 במרץ 2016
  • רישיון עסק לצורך קידוח נפט

שלום, אני מייצגת חברה שאמורה לקבל בשנה הקרובה, רישיון לחיפוש נפט באחד המקומות בארץ. אני...

שלום ירדן. בהתאם לצו רישוי עסקים (עסקים טעוני רישוי) - לא מצאתי סעיף הדן בחיפושי נפט (או גז). עם זאת במספר הודעות לבורסה של חברות העוסקות בחיפושי נפט מצאתי איזכור לכך שהו לתשובה המלאה...

י ירדן 13:11, 20 בינואר 2016
    13:11, 20 בינואר 2016
  • שכר טרחה ממוצע מקובל לעו"ד בהוצאת רישוי עסק לבית מאפה

שלום, מה שכר טרחה ממוצע מקובל לעורך דין בטיפול באישום של רשוי עסק לייצור דברי מאפה?

שלום. פורום זה מיועד למתן יעוץ משפטי.

ד דורון 09:47, 20 בדצמבר 2015
    09:47, 20 בדצמבר 2015
  • רישוי לפתיחת בית מרחץ / ספא

שלום-רב מה דרוש מבחינה חוקית כדי לפתוח ספא ? האם צריך רישיון ואם כן אז לפי איזה חוק ומה...

שגיא שלום. ספא, מכון עיסוי בשאלתך, חוסה תחת "טיפולים לא רפואיים בגוף האדם"- סעיף 1.4 לצו רישוי עסקים. מכאן, שפתיחת ספא מחייבת קבלת רשיון עסק. יוזכר כאן האסון לתשובה המלאה...

ש שרגיא 12:23, 30 בספטמבר 2015
    12:23, 30 בספטמבר 2015
  • האם תכנית לרישיון עסק מגישים בצבע?

אני צריכה להגיש תכניות לרישיון עסק. בתכנית המקורית היה חלל פתוח, במצב הקיים ישנם קירות באמצע...

לילך שלום. בהתאם לתקנות רישוי עסקים (הוראות כלליות), על מגיש בקשה לרישיון עסק לצרף "תכנית עסק" (הנדסית), זוהי תוכנית אדריכלית המציגה, בין השאר, את החלוקה הפני לתשובה המלאה...

ל לילך 12:27, 1 בספטמבר 2015
    12:27, 1 בספטמבר 2015
  • בנית מדרגות למרתף ללא רישיון

עשינו... ללא רשיון בנינו מדרגות למרתף כדי שבני המשפחה יוכלו להתגורר בו. מה צפוי ומה לעשות בשלב...

שלום רב. משאלתך לא ברור הכיצד אם קיים מרתף,איך ך נכנסתם למרתף עד עתה ? בכל אופן, שומוש במרתף לצורך מגורים אינו חוקי. יש להסדיר את מעמדו של המרתף לעניין מגורים. יש לברר לתשובה המלאה...

ר רות 14:19, 16 באוגוסט 2015
    14:19, 16 באוגוסט 2015
  • אישור שכנים לבניית קיר על חומה משותפת

שלום רציתי לדעת אם יש חוק או סעיף המחייב אישור שכנים כדי לבנות קיר כל חומה משופת במידה והבניה...

שגיא שלום. מאחר ושני הבתים בנויים על חלקה משותפת, הרי שנדרש אישור של כל בעלי הקרקע, כולל השכנים, לצורך בקשה להיתר.

ש שגיא 21:26, 17 ביולי 2015
    21:26, 17 ביולי 2015
  • האם יש צורך ברשיון להשכרת וילה לאירועים ולינה

שלום רב, יש לי בירושלים בית פרטי עם 5 חדרי שינה על שטח של 0.75 דונם. אני מעוניינת להשכיר אותו...

שלום. צו רישוי עסקים לא דורש רשיון עסק לקיום אירועים בסדר גודל שציינת . עם זאת, חוק רישוי עסקים דווקא מתייחס ל"אולם שמחות, גני אירועים ודיסקוטקים". בימ" לתשובה המלאה...

י יסמין 22:37, 14 ביולי 2015
    22:37, 14 ביולי 2015
  • צו להריסת בנייה קלה-פנלית ללא היתר

בעיר מגורי סגרו מאות ואלפים את מרפסותיהם בבניה קלה, ברחוב שלי ישנם עשרות ובניין שלי בעצמו כמה...

איל שלום. הסכמה של העירייה מכח העלמת עין רבת שנים וכן הגנה מן הצדק מסוג אכיפה בררנית, הן טענות הגנה טובות למקרה שיוגש נגדך כתב אישום ואז תוכלו לטעון אותן, אתה או ב" לתשובה המלאה...

א איל 20:21, 21 ביוני 2015
    20:21, 21 ביוני 2015
  • היתר בניה על מבנה קיים

שלום, אנו רוצים להגיש בקשה להיתר בנייה על מבנה איסכורית קיים, שצמוד למבנה בלוקים חוקי. שתי...

לילי שלום. גם אם מבנה הוקם לפני שנים, צריך לבקש עבורו היתר. צריך לפנות לאדריכל/מהנדס ולהגיש בקשה להיתר המופנית לוועדה המקומית לתכנון ובניה במקום מגורייך, בעל המקצוע כ לתשובה המלאה...

L A Lili Arad 11:51, 10 במאי 2015
    11:51, 10 במאי 2015
  • בניה ללא היתר והשכרה לבעל עסק

ברשותי חנות, לאחרונה דייר עזב עסק שלא היה בו צורך לרישיון, במהלך השנים בניתי מתחת לחדר...

שלום רב. מדור זה לא מיועד להוות תחליף לייעוץ וליווי משפטי ראוי שאתה מקבל כבר.בהצלחה

א אנונימי 00:07, 22 באפריל 2015
    00:07, 22 באפריל 2015
  • קניית בית שהקומה השנייה בו נבנתה ללא היתר ועם חריגות בנייה

אנחנו רוצים לקנות בית פרטי. המוכרים ישר אמרו שכל קומה שנייה + תוספות בנייה רבות בקומה הראשונה...

נטלי שלום. שאלתך רחבה והיקפה חורג למדי מהתחום במסגרת פורום זה. ניתן לפנות בפרטי

נ נטלי 20:10, 11 באפריל 2015
    20:10, 11 באפריל 2015
עמוד מתוך4