רישוי גדר על גלגלים - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • יהונתן

  נשלח ע"ייהונתן 23:36, 28 בינואר 2014

  שלום רב. 1.האם גדר בגובה 1.5 מטר על מתקפלת על גלגלים טעונה רישוי? 2.האם יציקת בטון בגובה 10 ס"מ למניעת בוץ ולכלוך הכביש מדרכות וכניסה לחנויות העיר טעון רישוי?

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  14:33, 30 בינואר 2014

  שלום רב.
  חוק התכנון והבניה מגדיר " בנין" - כ"כל מבנה , בין שהוא בנוי אבן ובין שהוא בנוי בטון, טיט, ברזל, עץ או כל חומר אחר לרבות-
  (1) ....
  2) קיר , סוללת עפר, גדר וכיוצא באלה הגודרים או תוחמים, או מיועדים לגדור, או לתחום, שטח קרקע או חלל;"
  מכאן שגדר טעונה רישוי . באשר להיות הגדר על גלגלים , הרי שלפי המבחן הפונקיונאלי, היינו השימוש שנעשה בפועל באותה גדר כ"אמצעי לגידור או חציצה" - גם אז נדרש היתר .
  באשר ליציקת משטח בטון בגובה 10 ס"מ ואין זה משנה מה מטרת אותו משטח - בהתאם להוראות סעיף 145 לחוק התו"ב וכן תקנות התכנון והבניה (עבודה ושימוש הטעונים היתר) , הרי שנדרש היתר ל"כל חציבה, חפירה, כרייה או מילוי המשנים את פני הקרקע, יציבותה או בטיחותה"
  - מכאן שיציקת משטח בטון דורשת היתר.
  מעבר לאמור לעיל, מומלץ, לברר את הסוגיות מול הוועדה המקומית באיזור מגוריך. יתכן ומדיניות הוועדה אינה קפדנית בעניינים אלו.

  בברכה
  ציון יהודאי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.