רישוי עסק לאתר למכירת בגדים באינטרנט - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • אן

  נשלח ע"יאן 18:34, 21 בפברואר 2014

  שלום, האם נדרשים אישורים כלשהם לאתר למכירת בגדים (כולל שמלות כלה), נעליים ואקססוריז? לציין שבחלק מהבגדים מדובר בייבוא מחו"ל. אודה לפירוט האישורים הנדרשים וכיצד ניתן להשיגם. אודה לתשובתכם.

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  ציון יהודאי, עו"ד ,מנהל הפורום

  19:38, 22 בפברואר 2014

  שלום רב.
  משאלתך, לא ברור אם הכוונה לאתר פיזי או לאתר ברשת האינטרנט.

  תגובה
 • 19:51, 21 במרץ 2014

  אתר אינטרנט.

  תגובה
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  06:54, 22 במרץ 2014

  אן שלום.
  לשאלתך שני היבטים: אתר אינטרנט -לחוק רישוי עסקים 6 מטרות עיקריות שהן בעיקר הבטחת שלומו ובריאותו של ציבור המשתמשים במקום העסק. ככל שבאתר האינטרנט הנ"ל תתקיים "פעילות" וירטואלית בלבד- הרי שלא מתקיימות אותן סיבות לדרישה להמציא רישיון עסק. היבט שני: עפ"י צו רישוי עסקים, 2013 -חנות למכירת בגדים, כשלעצמה, אינה נדרשת לרישיון עסק.
  עם זאת, ככל שתצטרכי לאחסן את אותם פריטים הנמכרים באתר (בגדים, נעליים ואקססוריז), ולפחות אלו המיובאים מחו"ל , ואם שטח המחסן יעלה על 50 מ"ר - או אז תעלה הדרישה לרישיון עסק עבור המחסן הנ"ל , שיהיה עליו להיות בנוי עפ"י היתר בניה כדין. לצורך הסדרת רישיון עסק לאותו מחסן, ככל שיהיה כזה, יש לפנות למחלקת רישוי עסקים במקום מגורייך.
  מעבר לכך, יש כמובן את ההיבטים של פתיחת תיק במע"מ (עוסק פטור או עוסק מורשה), מס הכנסה וביטוח לאומי- ככל שלא פתחת עדיין . כן יש לברר אם נדרש רישיון יבוא.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.