חתונה קטנה בטבע - האם צריך אישור? - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • חן

  נשלח ע"יחן 14:14, 1 במאי 2014

  שלום רב בת זוגתי ואני מתכננים לקיים את החתונה שלנו בטבע באזור שהוא לא שמורת טבע, לא גן לאומי ולא יער של קק"ל. מדובר בחתונה של 40 מוזמנים שתכלול הקמת רשת צל עם אוכל שתייה (כולל אלכוהול) ומוסיקה (עם גנרטור). פניתי לרשות המקומית שבשטחה נמצא השטח המדובר ונמסר לי מהם שהם לא מתעסקים ברישוי אירועים כאלו בשטח הפתוח והפנו אותי לרשות הטבע והגנים. ברשות הטבע והגנים נאמר לי שאם זאת לא שמורת טבע או גן לאומי לא צריך אישור מאף אחד. 1. איך אני מוודא שאכן מותר לי לעשות שם אירוע ע"מ שלא יהיו לי בעיות ויפסיקו לי את החתונה באמצע? 2. מה לגבי אישורי משטרה ומכבי אש, באתרים שלהם אני לא מוצא התייחסות לאירוע בסדר גודל כל כך קטן כך שמבחינתי אין צורך באישור מהם? מבחינתי זה בדיוק כמו קבוצה שמגיעה לחוף הים ומקימה רשת צל ועושה על האש ומפעילה גנרטור... אני צודק? אודה לך על התייחסות לכל מה שכתבתי. יום טוב!

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  09:23, 4 במאי 2014

  חן שלום. אכן, נראה שאירוע של 40 משתתפים אינו דורש רישיון עסק (פריט 7.7 לצו רישוי עסקים). אני מציע לתעד את פניותיך , הן למחלקת רישוי עסקים ברשות המקומית וכן לרשות הטבע והגנים לפיה נאמר לך שהמקום בו בחרתם לקיים את האירוע אינו מוכרז "שמורת טבע או גן לאומי".יש לברר ברשות המקומית, שבשטחה נמצא המקום לקיום האירוע, מי הבעלים על הקרקע (יתכן ומדובר בשטח של רשות מקרקעי ישראל, שאז יש לבקש את אישורה). לעניין משטרה: מציע לגשת לתחנת המשטרה שבתחום סמכותה נמצא האתר בו יתקיים האירוע ולבקש אישור לקיום האירוע. מפנה אותך לאתר http://www.police.gov.il/contentPage.aspx?pid=403 , יתכן ותידרש למלא טופס אשר ניתן למצוא נמצא באתר הנ"ל. גם אם אינך מוצא באתר של רשות הכיבוי הנחיות לעניין האירוע שלך, מציע לפנות אליהם ישירות ולברר אם נדרש מהם אישור. יתכן ויש היגיון בטענה שחתונה אינה שונה במהותה מכל מסיבה אחרת בחוף הים, אלא שהתוצאות, אם האירוע יופסק, הן שונות. כן מוצע לך לדאוג לביטוח לאחריותך בגין האירוע הנ"ל. בהצלחה .

  תגובה
 • 19:30, 1 באוגוסט 2015

  האם קיבלת תשובה? ואיפה עשיתם את זה אנחנו מתכננים את אותו הדבר

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.