מזון קלוקל במסעדה ללא רישיון עסק - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 11:05, 21 במאי 2014

  משפחתי כולה קיבלה קלקול קיבה בגלל מסעדה 'מכובדת' ומתברר שאין לה רישיון בגלל כבאות ומשרד הבריאות. איך עובדה זו תשליך על תביעה אפשרית כלפיה? האם חוסך למשל את הוכחת הקשר הנסיבתי וכו? האם יאיץ למשל בהכרח ברשויות להוציא צו סגירה למרות שנמנעו עד כה? האם מצופה מסועד שיבדוק רישיון טרם אכילה? וכו וכו תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  16:30, 22 במאי 2014

  אלי שלום.
  אם ברצונך לתבוע את המסעדה בשל קלקול הקיבה שתקף את משפחתך, עליך יהיה להוכיח כי זה נגרם ממזון פגום שסופק לכם. כאן אתה נכנס לתחום דיני הנזיקין ולנטלי הראיה. יתכן ותוכל להסתייע בהיעדר רישיון עסק , בשל אי קיום הוראות משרד הבריאות, כאמצעי להוכיח את תביעתך. אבל העובדה שאין רישיון עסק, היא לבדה, לא תוכל לסייע כאן, אלא רק לתמוך. באם תתלונן לפני הרשויות: הרשות המקומית או משרד הבריאות, יתכן ותלונתך תביא להאצת הטיפול במסעדה שפועלת, כך לדבריך, בניגוד לחוק. לגבי הציפיה מסועד שיבדוק אם קיים רישיון עסק טרם שיאכל, כאן יוער כי על בית העסק להחזיק את רישיון העסק במקום בולט לעיני כל.

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.